reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: „Top Chef” najlepszym programem kulinarnym

dodano: 2014-10-27 12:19 | aktualizacja: 2014-10-27 14:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

logo polsat W tegorocznej edycji konkursu Poland 100 Best Restaurants 2014 Telewizja Polsat została uhonorowana nagrodą specjalną za show „Top Chef” w kategorii „Najlepszy program kulinarny 2014”. Oprócz „Top Chef” nominowane były: „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" (Polsat), „MasterChef" (TVN), „Okrasa łamie przepisy" (TVP1) czy „Jakubiak lokalnie" (Kuchnia+).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W głosowaniu „Top Chef” okazał się bezkonkurencyjny i został oceniony najwyżej. Warto dodać, że Poland 100 Best Restaurants uchodzi za jeden z bardziej obiektywnych i wiarygodnych konkursów, gdyż ostateczne recenzje bazują nie tylko na opiniach krytyków, lecz również - samych konsumentów. W sobotę, 25 października br. podczas gali nagrodę w imieniu Telewizji Polsat odebrał juror „Top Chef”, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i krytyk kulinarny - Maciej Nowak.

Jak czytamy w komunikacie, „Top Chef” szturmem podbił polską widownię. To jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazały poprzednie dwie edycje show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu, miłość do ryzyka i uwielbienie dla rywalizacji. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności: od predyspozycji do bycia szefem kuchni, po wszechstronność i zdolność szybkiego uczenia się oraz wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce. Wszystko weryfikowane jest za pomocą kulinarnych zadań. Wyłonionych w castingu kucharzy czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych - przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

Wojciech Modest Amaro, Grzegorz Łapanowski, Ewa Wachowicz i Maciej Nowak foto: Tomasz Żukowski


Uczestników „Top Chef” ocenia niezwykle profesjonalne jury, na którego czele stoi Wojciech Modest Amaro. Amaro jest właścicielem warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Grzegorz Łapanowski, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Grzegorz Łapanowski - kucharz i dziennikarz kulinarny jest stypendystą „Culinary Dyplomacy” Departamentu Stanu USA. Gotował z najlepszymi, m.in.: z Wojciechem Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Dandys, hipster, żarłok, hedonista. Zwiedza świat głównie w celach kulinarnych i nieźle mu idzie. Napisał książki „Smakuje", „Dwie Ryby”.  Wspólnie z bliskimi mu ludźmi prowadzi Fundację na rzecz edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży - „Szkoła na widelcu". Pracuje nad nowym projektem, czyli własnym Studiem Kulinarnym. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w „Gazecie Wyborczej”. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie telewizji Polsat (emisja w kanałach Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat Food Network i ATM Rozrywka TV).

W ostatnim odcinku z programu odpadł Marcin Jabłoński. Kolejny „Top Chef” w środę, 29 października br. o godzinie 20:40, Gośćmi będą: Staszek Karpiel-Bułecka, Mariusz Kałamaga i Igor Herbut.

„Top Chef” - sezon 3., emisja w środy o 20:40 w telewizji Polsat (Polsat HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...