reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co z MUX L5, L6 i L8?

dodano: 2014-11-01 18:35
autor: SatExpert | źródło: tvpolsat.info

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Tylko na dwa z pięciu lokalnych multipleksów przeznaczonych do emisji kanałów TV Odra wpłynęły oferty konkursowe. Pozostałe trzy multipleksy nie spotkały się z zainteresowaniem ewentualnych operatorów. Konkursy na te MUX-y zostaną więc nierozstrzygnięte. Z kolei Urząd Komunikacji Elektronicznej dokładnie przeanalizuje kwestię przyszłego wykorzystania wspomnianych, wolnych częstotliwości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Telewizja Polsat nie złożyła oferty w ramach konkursu na pięć rezerwacji częstotliwości (kanałów TV o szerokości 8 MHz) z zakresu 470-790 MHz. To właśnie do Polsatu należą koncesje kanałów TV Odra, które obowiązkowo muszą znaleźć się na lokalnych multipleksach (do 13 kwietnia 2015 roku lub w pozostałym okresie obowiązywania rezerwacji częstotliwości, gdy KRRiT przedłuży koncesje na kolejny okres). Do UKE wpłynęły za to oferty TVL Sp. z o.o. (dawny producent programu Odra - Lubin) oraz Telewizji Dolnośląskiej ECHO Sp. z o.o. (należy do ATM Grupy). TVL jest zainteresowana MUX-em L7, a Telewizja Dolnośląska ECHO - MUX-em L4. Na pozostałe MUX-y nie wpłynęła żadna oferta.

L4: Odra - Wrocław (zainteresowana Telewizja Dolnośląska ECHO Sp. z o.o.)
L5: Odra - Gorzów Wielkopolski (brak ofert)
L6: Odra - Zielona Góra (brak ofert)
L7: Odra - Lubin (zainteresowana TVL Sp. z o.o.)
L8: Odra - Jelenia Góra (brak ofert)

Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE w wypowiedzi dla serwisu tvpolsat.info:
Kwestie konkursów, w których nie wpłynęła żadna oferta reguluje art. 118e ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 243), z którego wynika, że przetarg, aukcja albo konkurs są nierozstrzygnięte, jeżeli w terminie wskazanym w dokumentacji do przetargu, aukcji albo konkursu nie przystąpił żaden podmiot. Informacja w tej sprawie jest publikowana na stronie BIP UKE. Jeśli chodzi o przyszłe postępowania odnośnie wykorzystania częstotliwości przeznaczonych dla rozważanych multipleksów, to kwestia ta zostanie dokładnie przeanalizowana.

Aktualnie Urząd Komunikacji Elektronicznej musi rozstrzygnąć konkursy na MUX L4 i MUX L7, na które wpłynęły oferty. Jak podaje UKE, decydującymi kryteriami podczas rozstrzygnięcia konkursu będą: zachowanie warunków konkurencji przez uczestnika konkursu, zawartość programowa multipleksu, wiarygodność finansowa uczestnika konkursu oraz wysokość zadeklarowanej kwoty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...
reklama