reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN International Extra - nowy kanał Grupy TVN

dodano: 2014-11-03 15:25 | aktualizacja: 2014-11-03 16:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

ITVN TVN International Grupa TVN planuje uruchomienie drugiego kanału dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. TVN wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o przyznanie koncesji na telewizję TVN International Extra (ITVN Extra). Szczegóły projektu nie są na razie ujawniane - informuje press.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy kanał dla Polonii - TVN International (znany jako iTVN) - nadaje od 2004 roku (więcej tutaj) i można oglądać go w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Jego ramówkę tworzą przede wszystkim programy pokazywane przez kanały Grupy TVN w Polsce oraz inne produkcje, które nie emituje w naszym kraju. iTVN w Polsce nie jest dostępny. W 2013 roku KRRiT przedłużyła koncesję dla ITVN na kolejne 10 lat (więcej tutaj).

Poza granicami kraju można oglądać jeszcze TVN24, Telezakupy Mango 24 i powiązany z nadawcą kanał Religia.tv. Dostęp do TVN24 mają odbiorcy w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście w Polsce. Kanał Religia.tv mogą odbierać widzowie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Telezakupy Mango 24 to natomiast stacja dostępna w niekodowanym przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E).

Beata i Konrad w programie „Kto poślubi mojego syna?” w ITVN, foto: TVN

Małgorzata Rozenek jako „Perfekcyjna Pani Domu” w ITVN, foto: TVN


TVN International Extra to kolejne stacje, po TVN Fabuła i TVN Sportive, które Grupa TVN planuje uruchomić w najbliższym czasie (więcej tutaj). TVN Fabuła ma emitować filmy i seriale, a TVN Sportive materiały edukacyjne, sportowe i informacyjne (więcej tutaj).

W portfolio Grupy TVN są obecnie takie kanały jak: TVN, TVN HD, TVN7, TVN7 HD, ITVN (TVN International), TVN24, TVN24 HD, TVN24 Biznes i Świat, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Turbo HD, TVN Style, TVN Style HD, NTL Radomsko, TTV i Telezakupy Mango 24.

TVN jest także w 32 proc. właścicielem spółki ITI Neovision (Grupa CANAL+  ma 51 proc. udziałów a Liberty Global, który jest także właścicielem sieci kablowej UPC Polska - 17 proc.), która jest operatorem platformy nc+ i nadawcą w Polsce kanałów telewizyjnych, takich jak: CANAL+, CANAL+ HD, CANAL+ Film, CANAL+ Film HD CANAL+ Film 2, CANAL+ Film 2 HD, CANAL+ Family, CANAL+ Family HD CANAL+ Family 2, CANAL+ Family 2 HD, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD, nSport+, nSport+ HD, Ale Kino+, Ale Kino+ HD, Planete+, Planete+ HD, Kuchnia+, Kuchnia+ HD, Domo+, Domo+ HD, MiniMini+, MiniMini+ HD, teleTOON+, teleTOON+ HD i Strefa Abonenta. Spółka posiada też koncesje na stacje Sport 2, Sport 3 i Liga+, które do dziś nie zostały jeszcze uruchomione.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + Moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

1 008 zł Więcej...
reklama