reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska: „Kabaretowy Rejs” i „Śniadanie Kingsajz”

dodano: 2014-11-05 13:30 | aktualizacja: 2014-11-05 15:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Polska TV

Kino Polska Dwa nowe pasma rozrywkowe, kolejne opowieści Stanisława Janickiego o powojennym kinie i zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła - tak wygląda listopad br. w telewizji Kino Polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Śmiech w weekend

W niedzielne popołudnia profesjonalni rozśmieszacze zabiorą widzów telewizji Kino Polska w „Kabaretowy Rejs”: autorski wybór najlepszych skeczy twórców takich jak Ani Mru Mru, Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy B., Grupa MoCarta czy Filharmonia Uśmiechu. Każdy odcinek jest więc świetnym przekrojem tego, co w ostatnich latach w polskim kabarecie najciekawsze. Wszystkie numery zostały zarejestrowane na żywo, zachowując niepodrabialną energię występów przed publicznością. Telewizja Kino Polska na rejs zaprasza w niedziele o 15:00.

Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, foto: Kino Polska TV


Poranny szwedzki stół

W tygodniu do porannej kawy telewizja Kino Polska serwuje „Śniadanie Kingsajz”, czyli nowe pasmo z przeglądem tego, co definiuje tę stację. Będą zatem filmy, seriale, programy rozrywkowe... i poważne rozmowy o kinie.

Pierwszym daniem będą odcinki „MC2, czyli Maszyny Czasu Manna i Materny”: przeplatanego skeczami talk-show popularnego duetu. W komediowych scenkach oprócz gospodarzy występuje absolutna aktorska śmietanka - wystarczy wymienić Mariana Opanię, Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego czy Olgierda Łukaszewicza - a wśród gości znaleźli się między innymi Piotr Najsztub, Magda Umer, Wojciech Waglewski.

Kolejny punkt menu to rozmowy Magdaleny Juszczyk z gwiazdami polskiego kina, czyli „Program Obowiązkowy”.

A na deser klasyczne seriale: nieznana szerzej, choć interesująca szpiegowska koprodukcja polsko-czechosłowacka „Łuk Tęczy” ze Stanisławem Mikulskim, oraz ulubione przez wielu „Do przerwy 0:1”, „Chłopi” i „Blisko, coraz bliżej”.

„Śniadanie Kingsajz” wydawane będzie od poniedziałku do piątku od 7:05.
 
Kalejdoskop ciekawostek

W soboty o 11:00 na fanów Stanisława Janickiego czeka jego nowy program, „Kalejdoskop polskiego filmu”. W listopadzie tematami fascynujących historii i anegdot będą Janusz Nasfeter, który nie tylko mistrzowsko pokazywał świat dzieci („Abel, twój brat” - sobota, 8 listopada br.), ale i nakręcił rasowy dramat kryminalny („Zbrodniarz i panna” - 15 listopada br.); oraz dwa filmy wojenne wychodzące poza stereotypową tematykę batalistyczną: „Stajnia na Salwatorze” (sobota, 22 listopada br.) i „Kwiecień” (sobota, 29 listopada br.).
 
Klasyka na nowo

Rekonstrukcja cyfrowa nadaje filmom jakość obrazu i dźwięku, jaką wymarzyli sobie ich twórcy - i często pozwala docenić znane filmy na nowo. W listopadzie br. telewizja Kino Polska stworzy kilka okazji do takich ponownych odkryć. Panoramiczny rozmach „Krzyżaków” (sobota, 22 listopada br. o 17:30) czy wciąż przezabawny „Kingsajz” (sobota, 8 listopada br. o 19:10) udowadniają, że niektóre filmy zupełnie się nie starzeją.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...