reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny planują wyniesienie 120 satelitów

dodano: 2014-11-11 17:36 | aktualizacja: 2014-11-12 14:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: China News

Chiny - Chińska gospodarka będzie nadal relatywnie szybko rosnąć, co wymaga rozwoju technologii kosmicznych - powiedział wiceszef China Aerospace Science and Technology Corp, Yang Baohua. Chiny planują uruchomienie na orbicie około 120 różnych satelitów, aby stworzyć niezależną przestrzeń dla zapewnienia odpowiedniej infrastruktury na potrzeby społeczno-gospodarcze kraju.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Chiny zbudują i uruchomią na orbicie ponad 120 satelitów w celu zapewnienia potrzeb gospodarczych i społecznych - napisała gazeta Shanghai Daily.

Według zastępcy szefa China Aerospace Science and Technology Corp., Chiny planują uruchomienie 70 satelitów teledetekcyjnych do obserwacji miejsc na ziemi, choćby po to, by przewidywać naturalne katastrofy. Chiny zamierzają też zbudować i wynieść około 20 satelitów telekomunikacyjnych dla potrzeb publicznych i bezpieczeństwa narodowego. Ciekawe, że podkreślana jest chińska niezależność przy budowie i wynoszeniu satelitów na orbitę.

- Skupimy się na utworzenie niezależnej chińskiej infrastruktury kosmiczne, która będzie w stanie funkcjonować w sposób ciągły i systematyczny - powiedział Yang Baohua, który nie był w stanie określić konkretnego przedziału czasu, kiedy zostaną uruchomione zaplanowane chińskie satelity.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...