reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

13°E: TTcomm dostarczy satelitarny sygnał TVP Polonia [akt.]

dodano: 2014-11-17 10:22 | aktualizacja: 2014-11-18 17:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP Polonia TV Polonia Telewizja Polska rozstrzygnęła przetarg na dostarczanie od 2015 roku sygnału TVP Polonia przez satelitę. Odpowiadać będzie za to firma TTcomm, która wygrała w przetargu z ITI Neovision, operatorem platformy nc+ (więcej tutaj). Zgłoszona przez TTcomm oferta opiewała na 8,44 mln zł, podczas gdy ITI Neovision zaproponowała za tę samą usługę kwotę 8,93 mln zł. TVP kierując się kryterium cenowym wybrała tańszy podmiot.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TTcomm dostarczać będzie niekodowany sygnał TVP Polonia za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13°E począwszy od 2015 roku. Obecnie stacja nadaje z Hot Birda za pośrednictwem transpondera platformy nc+. Odbywa się to na mocy starej umowy, podpisanej przez TVP jeszcze z operatorem platformy CYFRA+ (dziś część nc+).

Od przyszłego roku satelita firmy Eutelsat będzie jedynym, z którego odbierać będzie można sygnał TVP Polonia. Z końcem 2014 roku publiczny nadawca kończy bowiem współpracę z operatorem SES Astra. Obecnie na należącym do niego satelicie Astra 19,2°E wynajmuje transponder, z którego poza TVP Polonia nadaje dziewięć innych kanałów. TVP z niego rezygnuje, bo ogranicza koszty (więcej tutaj).

Aktualizacja:

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja satkurier.pl, w związku ze zmianą częstotliwości kanału TVP Polonia na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), która wynika ze zmiany firmy dostarczającej sygnał przez satelitę, przeprowadzona zostanie specjalna kampania informacyjna, również dla widzów poza granicami Polski. Planowana jest też równoległa emisja kanału TVP Polonia drogą satelitarną, by jeszcze przed sylwestrem widzowie mieli okazję przełączyć się na nowego satelitę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama