reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-09-29 - 2020-09-30 - 2020-10-01

Eurosport: Prawa na wyłączność do sportów zimowych

dodano: 2014-11-20 13:24 | aktualizacja: 2014-11-20 14:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport

Eurosport HD nowe 2011 Grupa Eurosport oraz Infront Sports & Media zawarły długoterminową umowę. Dzięki nowemu porozumieniu, począwszy od sezonu 2016/2017 przez 5 kolejnych lat widzowie kanału otrzymają bogatą ofertę transmisji z zimowych dyscyplin. Umowa dotyczy m.in. mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 i 2021 r.* oraz zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, snowboardzie i narciarstwie dowolnym**. Co szczególnie ważne dla polskich widzów, Eurosport nabył powyższe prawa w Polsce i kilku innych krajach na wyłączność.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa umowa wpisuje się w obecną strategię Eurosportu, która polega na powiększaniu posiadanych praw na wyłączność w obszarze kluczowych dla stacji dyscyplin sportu, z uwzględnieniem potrzeb  lokalnych rynków. Nadawca zagwarantował sobie wyłączność do transmisji ze wszystkich zawodów Pucharu Świata odbywających się pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Rumunii, Hiszpanii. W Szwecji wyłączność obejmuje prawa do zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Na wyżej wymienionych rynkach, poza Szwecją, Eurosport zapewnił sobie także wyłączne prawa do transmisji z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i narciarstwie alpejskim w 2019 i 2021 roku. Posiadając także prawa do mistrzostw świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w 2015 i 2017 r., Eurosport przeprowadzi w każdym sezonie, zgodnie z nową umową, łącznie ponad 200 transmisji.

Jean-Thierry Augustin, dyrektor zarządzający w Grupie Eurosport:

- Eurosport po raz kolejny w bardzo wyraźny sposób pokazuje swoje zaangażowanie w inwestycje mające na celu pozycjonowanie go jako kanału poświęconego sportom zimowym. Na poziomie strategicznym stacja kontynuuje zawieranie długoterminowych umów dotyczących praw będących w jej portfolio. Z kolei na rynkach lokalnych kanał powiększa zakres praw na wyłączność, aby dostarczać widzom i swoim partnerom biznesowym najlepsze treści.

Philippe Blatter, prezes i dyrektor zarządzający Infront Sports & Media:

- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani mogąc ogłosić tak ważne porozumienie. Eurosport szeroką dystrybucję transmisji ze sportów zimowych na całym świecie. Wierzę, że jest to najlepszy wybór, aby dotrzeć do szerokiej widowni poprzez tradycyjne i cyfrowe media, którymi dysponuje Eurosport. Dzięki temu zwiększy się wartość sportów zimowych oraz liczba kibiców i osób, które będą chciały je same uprawiać.

Wszystkie wydarzenia wchodzące w skład nowej umowy będą transmitowanie w kanałach Eurosport, Eurosport 2, a także w Eurosport Asia Pacific. W Europie wyemitowanych zostanie ponad 600 godzin relacji z zawodów Pucharu Świata w każdym sezonie. Wszystkie transmisje będzie można śledzić również w usłudze Eurosport Player, która umożliwia oglądanie kanałów Eurosport i Eurosport 2 w czasie rzeczywistym na urządzeniach mobilnych, komputerach osobistych i w Smart TV.

Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA & Eurosport:

- Skoki narciarskie to jeden z ulubionych sportów Polaków, absolutny lider zimowych transmisji. Wyłączność na relacje na żywo z Pucharu Świata w skokach istotnie podnosi atrakcyjność kanału Eurosport oraz całej grupy Discovery i wzmacnia naszą pozycję rynkową w Polsce. Dzięki doświadczeniu Eurosportu w produkcji transmisji na żywo oraz synergii z pozostałymi kanałami grupy, a także możliwościami mobilnej aplikacji, będziemy w stanie zaproponować naszym widzom pełne relacje. Będą one również wzbogacone o dodatkowe materiały poświęcone w szczególności polskim zawodnikom tak, aby w pełni zadowolić kibiców tej najważniejszej zimowej dyscypliny sportu w naszym kraju.


*FIS Alpine and Nordic Skiing World Championships 2019 and 2021; FIS Snowboard and Freestyle Skiing World Championships 2015 and 2017
**FIS Alpine, Cross-Country, Nordic Combined, Ski Jumping, Freestyle and Snowboard World Cup competitions


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...
reklama