reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Eurosport z otwartym kanałem w Polsce?

dodano: 2014-11-22 10:28 | aktualizacja: 2014-11-23 15:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: sport.pl/satkurier.pl/informacje własne

Eurosport logo od połowy 2011 Eurosport pozyskał właśnie prawa na wyłączność do szeregu sportów zimowych, w tym zawodów Pucharu Świata (PŚ) w skokach narciarskich, biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim (więcej tutaj). Prawdopodobnie wyłączność oznacza, że skoki i biegi znikną z ogólnodostępnej telewizji (dziś TVP). Jednak jak informuje serwis sport.pl, krążą głosy, że zarząd stacji myśli o stworzeniu otwartego kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji serwisu sport.pl, Eurosport rozważa wszystkie opcje, również otwarcie własnego ogólnodostępnego kanału. - Wszystko zależy od ustawy o radiofonii i telewizji i od tego, jakie imprezy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) każe transmitować w otwartych kanałach. Jeśli znajdą się na tej liście tylko mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, wtedy Eurosport zapewne podzieli się prawami z TVP lub inną stacją. Opcja z otwarciem nowego kanału byłaby bardziej prawdopodobna, gdyby Rada nakazała transmitować w otwartym kanale zawody Pucharu Świata - pisze sport.pl (więcej tutaj). Z informacji serwisu sport.pl wynika też, że wyłączność nie dotyczy najprawdopodobniej zawodów rozgrywanych w Polsce. Konkursy skoków w Zakopanem i Wiśle oraz biegi w Jakuszycach wciąż byłyby pokazywane również przez TVP.

W portfolio Discovery w Polsce znajdziemy obecnie takie kanały jak: Discovery Channel (Discovery Channel HD), TLC (TLC HD), ID (ID HD), Discovery Historia, Discovery Turbo Xtra (Discovery Turbo Xtra HD), Discovery Science, Animal Planet, Animal Planet HD, Eurosport (Eurosport HD) i Eurosport 2 (Eurosport 2 HD). Wszystkie dostępne są w płatnych pakietach operatorów satelitarno-kablowych. Grupa chce wprowadzić na polski rynek kolejny kanał - DMAX, który chce umieścić w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Próbowała w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1), ale została pokonana przez Grupę ZPR i jej kanał Fokus TV (więcej tutaj). Teraz prawdopodobnie spróbuje z tworzonym właśnie MUX 8. Tu znowu ma jednak wielu rywali.

Spółka Discovery Communications jest też wymieniana jako kandydat do przejęcia pakietu 51 proc. udziałów w Grupie TVN (więcej tutaj i tutaj), która ma w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej 3 kanały ogólnopolskie (TVN, TVN7 i TTV) oraz jeden w multipleksie lokalnym (NTL Radomsko), którego jest też operatorem. Być może Grupa TVN będzie próbowała umieścić w MUX 8 swój planowany kanał sportowy TVN Sportive, choć sam nadawca temu na razie zaprzecza (więcej tutaj). Przejęcie TVN-u przez Discovery rozwiązałoby wszystkie ewentualne problemy nadawcy z zapewnieniem powszechnego dostępu do transmisji.

Dodajmy, iż Eurosport zamierza bardziej walczyć o polskiego widza. David Zaslav, prezes Discovery Communications, mówił w czerwcu br. „Gazecie Wyborczej”, że flagowy kanał Eurosport ma pozostać paneuropejski, podczas gdy Eurosport 2 powalczy przede wszystkim o lokalne transmisje. - Nie wykluczamy, że stacja może zmienić nazwę, np. na Eurosport Polska - mówił rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Zaslav (więcej tutaj). Według doniesień medialnych nadawca zainteresowany jest m.in. piłkarską T-Mobile Ekstraklasą (więcej tutaj) i żużlową Enea Ekstraligą.

Niewątpliwie walka o widza na rynku kanałów sportowych będzie wciąż emocjonująca i to nie mniej od transmisji, które te stacje pokazują...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD Combo

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 269 zł Więcej...
reklama