reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Eurosport z otwartym kanałem w Polsce?

dodano: 2014-11-22 10:28 | aktualizacja: 2014-11-23 15:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: sport.pl/satkurier.pl/informacje własne

Eurosport logo od połowy 2011 Eurosport pozyskał właśnie prawa na wyłączność do szeregu sportów zimowych, w tym zawodów Pucharu Świata (PŚ) w skokach narciarskich, biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim (więcej tutaj). Prawdopodobnie wyłączność oznacza, że skoki i biegi znikną z ogólnodostępnej telewizji (dziś TVP). Jednak jak informuje serwis sport.pl, krążą głosy, że zarząd stacji myśli o stworzeniu otwartego kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji serwisu sport.pl, Eurosport rozważa wszystkie opcje, również otwarcie własnego ogólnodostępnego kanału. - Wszystko zależy od ustawy o radiofonii i telewizji i od tego, jakie imprezy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) każe transmitować w otwartych kanałach. Jeśli znajdą się na tej liście tylko mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, wtedy Eurosport zapewne podzieli się prawami z TVP lub inną stacją. Opcja z otwarciem nowego kanału byłaby bardziej prawdopodobna, gdyby Rada nakazała transmitować w otwartym kanale zawody Pucharu Świata - pisze sport.pl (więcej tutaj). Z informacji serwisu sport.pl wynika też, że wyłączność nie dotyczy najprawdopodobniej zawodów rozgrywanych w Polsce. Konkursy skoków w Zakopanem i Wiśle oraz biegi w Jakuszycach wciąż byłyby pokazywane również przez TVP.

W portfolio Discovery w Polsce znajdziemy obecnie takie kanały jak: Discovery Channel (Discovery Channel HD), TLC (TLC HD), ID (ID HD), Discovery Historia, Discovery Turbo Xtra (Discovery Turbo Xtra HD), Discovery Science, Animal Planet, Animal Planet HD, Eurosport (Eurosport HD) i Eurosport 2 (Eurosport 2 HD). Wszystkie dostępne są w płatnych pakietach operatorów satelitarno-kablowych. Grupa chce wprowadzić na polski rynek kolejny kanał - DMAX, który chce umieścić w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Próbowała w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1), ale została pokonana przez Grupę ZPR i jej kanał Fokus TV (więcej tutaj). Teraz prawdopodobnie spróbuje z tworzonym właśnie MUX 8. Tu znowu ma jednak wielu rywali.

Spółka Discovery Communications jest też wymieniana jako kandydat do przejęcia pakietu 51 proc. udziałów w Grupie TVN (więcej tutaj i tutaj), która ma w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej 3 kanały ogólnopolskie (TVN, TVN7 i TTV) oraz jeden w multipleksie lokalnym (NTL Radomsko), którego jest też operatorem. Być może Grupa TVN będzie próbowała umieścić w MUX 8 swój planowany kanał sportowy TVN Sportive, choć sam nadawca temu na razie zaprzecza (więcej tutaj). Przejęcie TVN-u przez Discovery rozwiązałoby wszystkie ewentualne problemy nadawcy z zapewnieniem powszechnego dostępu do transmisji.

Dodajmy, iż Eurosport zamierza bardziej walczyć o polskiego widza. David Zaslav, prezes Discovery Communications, mówił w czerwcu br. „Gazecie Wyborczej”, że flagowy kanał Eurosport ma pozostać paneuropejski, podczas gdy Eurosport 2 powalczy przede wszystkim o lokalne transmisje. - Nie wykluczamy, że stacja może zmienić nazwę, np. na Eurosport Polska - mówił rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Zaslav (więcej tutaj). Według doniesień medialnych nadawca zainteresowany jest m.in. piłkarską T-Mobile Ekstraklasą (więcej tutaj) i żużlową Enea Ekstraligą.

Niewątpliwie walka o widza na rynku kanałów sportowych będzie wciąż emocjonująca i to nie mniej od transmisji, które te stacje pokazują...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama