reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: beIN Sports lub Fox Sports zastąpią Orange sport?

dodano: 2014-11-23 17:13 | aktualizacja: 2014-11-23 20:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Orange sport nowe W połowie września br. ogłoszono, iż kontrolowana przez Romana Młodkowskiego firma RMVC przejmuje od Orange Polska kanał telewizyjny Orange sport (więcej tutaj). Stacja ma zachować swój sportowy charakter i zmienić nazwę. Na jaką? Spekuluje się, że O!Sport (więcej tutaj). Mówi się też, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, z potężnym kapitałem, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czemu w ten sposób wprowadzać kanał na rynek? Powód jest prosty - olbrzymi zasięg Orange sport. Stację mogą oglądać abonenci platform satelitarnych (Orange TV, Cyfrowy Polsat, nc+) i bardzo wielu sieci kablowych i IPTV. Wprowadzenie do pakietów tych operatorów nowego kanału to długi proces, który wcale nie musi zakończyć się po myśli nadawcy. W przypadku platform satelitarnych - nc+ i Cyfrowego Polsatu - ich operatorzy to także nadawcy stacji telewizyjnych, w tym sportowych. Obie firmy aktywnie uczestniczą w zakupach wielu atrakcyjnych praw do transmisji, często bardzo drogich. Stąd mogą wcale nie chcieć wspierać nowych graczy i otwierać dla nich rynek przez umieszczenie kanałów w swoich pakietach.

Agnieszka Kopacz z Orange sport, foto: Orange Polska

Eva Marcela z beIN Sports USA, foto: Al Jazeera

Danielle Trotta z Fox Sports 1 z USA, foto: Fox International Channels


Oczywiście to tylko spekulacje. Zarówno beIN Sports jak i Fox Sports mogą przecież zacząć swoją obecność w Polsce od podstaw, jako nowe kanały, bez bazowania na czyimś dorobku. I do tego i Cyfrowy Polsat jak i nc+ mogą same być zainteresowane wprowadzeniem tych stacji do swoich pakietów. Wszystko przez atrakcyjne prawa telewizyjne. Według doniesień medialnych nadawcy beIN Sports i Fox Sports są kandydatami do przejęcia m.in. piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy (więcej tutaj) czy żużlowej Enea Ekstraligi (więcej tutaj). Pozyskanie przez nich praw, które zainteresują polskiego widza i jednoczesna rywalizacja pomiędzy nc+ i Cyfrowym Polsatem o abonentów może przyczynić się do tego, że droga do pakietów tych operatorów będzie dla tych stacji otwarta.

Wkrótce przekonamy się jak sytuacja się rozwinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 290 zł Więcej...
reklama