reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: beIN Sports lub Fox Sports zastąpią Orange sport?

dodano: 2014-11-23 17:13 | aktualizacja: 2014-11-23 20:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Orange sport nowe W połowie września br. ogłoszono, iż kontrolowana przez Romana Młodkowskiego firma RMVC przejmuje od Orange Polska kanał telewizyjny Orange sport (więcej tutaj). Stacja ma zachować swój sportowy charakter i zmienić nazwę. Na jaką? Spekuluje się, że O!Sport (więcej tutaj). Mówi się też, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, z potężnym kapitałem, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czemu w ten sposób wprowadzać kanał na rynek? Powód jest prosty - olbrzymi zasięg Orange sport. Stację mogą oglądać abonenci platform satelitarnych (Orange TV, Cyfrowy Polsat, nc+) i bardzo wielu sieci kablowych i IPTV. Wprowadzenie do pakietów tych operatorów nowego kanału to długi proces, który wcale nie musi zakończyć się po myśli nadawcy. W przypadku platform satelitarnych - nc+ i Cyfrowego Polsatu - ich operatorzy to także nadawcy stacji telewizyjnych, w tym sportowych. Obie firmy aktywnie uczestniczą w zakupach wielu atrakcyjnych praw do transmisji, często bardzo drogich. Stąd mogą wcale nie chcieć wspierać nowych graczy i otwierać dla nich rynek przez umieszczenie kanałów w swoich pakietach.

Agnieszka Kopacz z Orange sport, foto: Orange Polska

Eva Marcela z beIN Sports USA, foto: Al Jazeera

Danielle Trotta z Fox Sports 1 z USA, foto: Fox International Channels


Oczywiście to tylko spekulacje. Zarówno beIN Sports jak i Fox Sports mogą przecież zacząć swoją obecność w Polsce od podstaw, jako nowe kanały, bez bazowania na czyimś dorobku. I do tego i Cyfrowy Polsat jak i nc+ mogą same być zainteresowane wprowadzeniem tych stacji do swoich pakietów. Wszystko przez atrakcyjne prawa telewizyjne. Według doniesień medialnych nadawcy beIN Sports i Fox Sports są kandydatami do przejęcia m.in. piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy (więcej tutaj) czy żużlowej Enea Ekstraligi (więcej tutaj). Pozyskanie przez nich praw, które zainteresują polskiego widza i jednoczesna rywalizacja pomiędzy nc+ i Cyfrowym Polsatem o abonentów może przyczynić się do tego, że droga do pakietów tych operatorów będzie dla tych stacji otwarta.

Wkrótce przekonamy się jak sytuacja się rozwinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama