reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: beIN Sports lub Fox Sports zastąpią Orange sport?

dodano: 2014-11-23 17:13 | aktualizacja: 2014-11-23 20:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Orange sport nowe W połowie września br. ogłoszono, iż kontrolowana przez Romana Młodkowskiego firma RMVC przejmuje od Orange Polska kanał telewizyjny Orange sport (więcej tutaj). Stacja ma zachować swój sportowy charakter i zmienić nazwę. Na jaką? Spekuluje się, że O!Sport (więcej tutaj). Mówi się też, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, z potężnym kapitałem, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czemu w ten sposób wprowadzać kanał na rynek? Powód jest prosty - olbrzymi zasięg Orange sport. Stację mogą oglądać abonenci platform satelitarnych (Orange TV, Cyfrowy Polsat, nc+) i bardzo wielu sieci kablowych i IPTV. Wprowadzenie do pakietów tych operatorów nowego kanału to długi proces, który wcale nie musi zakończyć się po myśli nadawcy. W przypadku platform satelitarnych - nc+ i Cyfrowego Polsatu - ich operatorzy to także nadawcy stacji telewizyjnych, w tym sportowych. Obie firmy aktywnie uczestniczą w zakupach wielu atrakcyjnych praw do transmisji, często bardzo drogich. Stąd mogą wcale nie chcieć wspierać nowych graczy i otwierać dla nich rynek przez umieszczenie kanałów w swoich pakietach.

Agnieszka Kopacz z Orange sport, foto: Orange Polska

Eva Marcela z beIN Sports USA, foto: Al Jazeera

Danielle Trotta z Fox Sports 1 z USA, foto: Fox International Channels


Oczywiście to tylko spekulacje. Zarówno beIN Sports jak i Fox Sports mogą przecież zacząć swoją obecność w Polsce od podstaw, jako nowe kanały, bez bazowania na czyimś dorobku. I do tego i Cyfrowy Polsat jak i nc+ mogą same być zainteresowane wprowadzeniem tych stacji do swoich pakietów. Wszystko przez atrakcyjne prawa telewizyjne. Według doniesień medialnych nadawcy beIN Sports i Fox Sports są kandydatami do przejęcia m.in. piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy (więcej tutaj) czy żużlowej Enea Ekstraligi (więcej tutaj). Pozyskanie przez nich praw, które zainteresują polskiego widza i jednoczesna rywalizacja pomiędzy nc+ i Cyfrowym Polsatem o abonentów może przyczynić się do tego, że droga do pakietów tych operatorów będzie dla tych stacji otwarta.

Wkrótce przekonamy się jak sytuacja się rozwinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama