reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cisza nad rozlewiskiem” w TVP1

dodano: 2014-11-24 13:56 | aktualizacja: 2014-11-24 15:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Nowy sezon pełen miłości, rozstań i powrotów oraz zwyczajnego życia. Ulubieni oraz nowi bohaterowie pojawiać się będą w Jedynce w „Ciszy nad rozlewiskiem” - od 7 grudnia br., przez 13 niedzielnych wieczorów. Nowa seria jest kontynuacją opowieści o życiu i miłości trzech pokoleń kobiet: Barbary, jej córki Gosi oraz wnuczki Marysi (poprzednie serie - „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Życie nad rozlewiskiem” i „Nad rozlewiskiem...” - miały średnio ponad czteromilionową widownię i 20-25-proc. udziały w rynku; wszystkie dane za TVP). Akcja serialu toczy się na tle pięknego pejzażu Mazur.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skończyło się lato, ostatni goście opuszczają pensjonat. Po wyjeździe Basi, Małgosia czuje się odpowiedzialna za całą rodzinę, szczególnie za młode pokolenie. Marysia nie wie, kogo wybrać - Kubę, czy Krzysztofa? W życiu Pauli niespodziewanie pojawi się tajemniczy Piotr. Konrad z Tomaszem i Piernackim otwierają nowy interes - dołączy do nich przedsiębiorczy Kuba. Konrad na chwilę straci głowę dla pięknej Magdy.

W piątym sezonie pojawia się troje nowych bohaterów: Piotr (Aleksy Komorowski) - przystojny i tajemniczy, przyjeżdża zakończyć niezałatwioną sprawę z przeszłości, Magda (Laura Breszka) - młoda piękna dziewczyna, która zaczyna pracę w stajni oraz Jan (Dariusz Biskupski) - czarny charakter, który psuje szyki życiowe Mirce.

Widzowie spotkają oczywiście również swoje ulubione postacie: Małgosię (Joanna Brodzik), Basię (ostatnia rola Małgorzaty Braunek), Marysię (Olga Frycz), Konrada (Piotr Grabowski), Kaśkę (Agnieszka Mandat). W pozostałych rolach pojawią się także dobrze znani m.in.: Anna Czartoryska-Niemczycka (Paula), Jerzy Schejbal (Tomasz), Antoni Królikowski (Kuba), Mateusz Janicki (Krzysztof), Wojciech Droszczyński (Piernacki), Maria Pakulnis (Ewa Stern), Sylwia Arnesen (Mirka), Maciej Wierzbicki (organista), Orina Krajewska (Agata), Joanna Drozda (Elwira), Irena Telesz-Burczyk (Róża), Joanna Fertacz (Wrona), Marek Kałużyński (Ksiądz Karol). Reżyserem jest Adek Drabiński, za scenariusz odpowiadają Bartosz Kubera, Piotr Szymanek, Krzysztof Gureczny.
 
„Cisza nad rozlewiskiem” - w pierwszych odcinkach:
 
Odcinek 1.
emisja: niedziela, 7 grudnia 2014 roku o 20:25

Nad rozlewiskiem koniec sezonu letniego, nastała jesień. Marysia próbuje swoich sił w pisaniu pamiętnika, który ma jej pomóc w życiowych rozterkach. Czuje, że nadszedł czas na zmiany w jej życiu - chce mieć dziecko z Krzysztofem. Basia kolejny raz opuszcza rozlewisko, wyjeżdża w świat promować swoją nową książkę. Niespodziewanie z długiej podróży wracają Maciej i Mirka. Mirka nie wie jeszcze, że Maciej postanowił jej się oświadczyć. Niestety jej szczęście burzy Jan - „przyjaciel” z przeszłości. W związku Kuby i Agaty źle się dzieje - uczuciowo i finansowo. Paula z dziećmi wyczekują powrotu Sławka z Kanady. Nad rozlewiskiem pojawia się tajemniczy przybysz (Aleksy Komorowski).
 
Odcinek 2.
emisja: niedziela, 14 grudnia 2014 roku o 20:25

Krzysztof dostaje propozycję awansu, związaną z wyjazdem do Szczytna. Marysia ma wątpliwości, co do dalszego życia u boku Krzysztofa - wciąż myśli o dziecku. Kuba szuka nowego mieszkania a tymczasem muszą razem z Agatą zamieszkać u jego rodziców. Maciej chce sie oświadczyć Mirce. Kiedy już dobywa się na wyznanie swoich uczuć, tuż przed zaręczynami Mirka odbiera tajemniczy telefon i ucieka. Rysio jest zrozpaczony, kiedy na przyjęciu urodzinowym dowiaduje się, że jego taty nie będzie na uroczystości. Piernacki proponuje Tomaszowi spółkę. Równolegle z losami naszych bohaterów śledzimy kroki nowego przybysza nad rozlewiskiem. Nieoczekiwanie umiera Kasia, ktoś bardzo bliski i ważny dla wszystkich mieszkańców rozlewiska.

„Cisza nad rozlewiskiem” - sezon 5. cyklu, emisja w niedziele (od 7 grudnia 2014 roku) o 20:25 w TVP1 (TVP1 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...