Bocheńskie koszykarki zbierają punkty

dodano: 2014-12-02 10:37 | aktualizacja: 2014-12-02 15:02
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MOSiR

mosir.jpg W miniony weekend bocheńskie koszykarki odniosły dwa zwycięstwa w małopolskiej lidze. Jedno na wyjeździe z Graczem w Starachowicach, drugie u siebie z Wisłą. Natomiast w sobotę 6 grudnia drużyna kadetek MOSiR Bochnia rozegra pierwszy mecz ligowy sezonu 2014/2015 przed własną publicznością. W Hali Widowiskowo - Sportowej dziewczęta gościć będą drużynę UKS "Żak" Nowy Sącz. Początek meczu o godz. 12:15. Dzień później, a więc 7 grudnia, młodziczki walczyć będą na wyjeździe z Koroną Kraków.

KADETKI
MOSiR Bochnia & UMKS Gracz Starachowice 46 - 39 (17-15,8-5,13-4,8-15)

Wyjazdowe spotkanie w Starachowicach (29 listopada) rozpoczęło się od kilkupunktowego prowadzenia bochnianek. Jednak koszykarki z Bochni nie mogły złapać swojego rytmu gry, co by skutkowało  osiągnięciem większego prowadzenia. Kolejne kwarty przebiegały dalej pod dyktando "mosirek", ale drużyna UMKS dzielnie walczyła, odrabiając za każdym razem straty. W 4 kwarcie zawodniczki jednej jak i drugiej drużyny popełniały bardzo dużo prostych błędów. Na szczęście to bochnianki pod koniec meczu zdobyły kilka punktów w szybkim ataku, co pozwoliło przechylić szale zwycięstwa na ich stronę.-Czasami trzeba umieć wygrać mecz,w którym się nic nie udaje. I tak też się stało - mówi trener bocheńskiego zespołu Rafał Sroka.

Punkty dla MOSiR Bochnia: Rak 12,Poradowska 9, Buczek 8, Mazur 5, Rudnik 5, Bojan 3, Dziadoń 2, Puławska 2, Rojek, Ochel, Dylowicz, Hudek - 0.

Serdeczne podziękowania dla firmy KAMBUD za ufundowanie nowych dresów i bluz rozgrzewkowych dla zespołu Kadetek MOSiR Bochnia.

MŁODZICZKI U-14
MOSiR Bochnia & TS Wisła Kraków 57:22 (18:0, 17:9, 14:3, 8:10)

Dziewczęta z rocznika 2001, trenowane przez Krzysztofa Kierońskiego, dzień później walczyły w Hali Widowiskowo-Sportowej z TS Wisłą Kraków. Bochnianki wyraźnie prowadziły prawie w całym meczu -  już w pierwszej kwarcie osiągnęły wynik 18:0! Mimo tego trener naszych dziewczyn uważa, że wygrana mogła być większa - Zdecydowanie moim podopiecznym brakowało skuteczności, np. w rzutach do kosza. Mam nadzieję, na poprawę tego elementu gry w przyszłych spotkaniach.-

Punkty dla MOSiR-u zdobyły i Ośrodek reprezentowały: Zuzanna Włudyka, Łucja Więcek, Gabriela Dziedzic 10, Gabriela Dziadowiec, Alicja Hamuda 10, Weronika Mól 4, Patrycja Kłuś 6, Agnieszka Blum, Dorota Świercz 11, Julia Fortuna 10, Angelika Duda 6, Karolina Przybyła.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania dziewczętom.