reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja chce sprzedać prawa do 119°E za 36 mln dol.

dodano: 2014-12-05 11:02 | aktualizacja: 2014-12-05 14:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Rosja Rosja próbuje sprzedać prawa do jednej z pozycji orbitalnych za 36 mln dol. Jednym z potencjalnych kupujących jest Bangladesz. Państwo to, z budżetem w wysokości 28 mln dol. na prawa do tej pozycji, podpisało kontrakt już w 2012 roku. Teraz czeka na uzyskanie zgody od rządu, by zapłacić dodatkową wymaganą kwotę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprzedaż jest organizowana w imieniu rosyjskiej agencji Intersputnik przez amerykańską firmę Space Partnership International (SPI). To właśnie SPI podpisało umowę z regulatorem w Bangladeszu na świadczenie usług doradczych, które prowadziłyby do zbudowania pierwszego satelity dla tego kraju. Szkopuł w tym, że Intersputnik ma czas do 31 grudnia, by sfinalizować transakcję. Jeżeli termin ten nie zostanie dotrzymany, Intersputnik będzie musiał sprzedawać prawa do pozycji innej zainteresowanej stronie.

Prawa do pozycji orbitalnej 119°E przewidują umieszczenie maksymalnie trzech satelitów. Obecnie Bangladesz płaci ok. 14 mln dol. rocznie za wynajętym pojemności satelitarnej.

Bangladesz planuje wyniesienie swojego pierwszego satelity w 2017 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...