reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fox Sports coraz bliżej Polski?

dodano: 2014-12-09 09:59 | aktualizacja: 2014-12-09 12:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (Be89)/satkurier.pl

Fox Sports Czy zapowiadany od dawna przez branżę kanał Fox Sports zadebiutuje już w Polsce? Nie wiadomo, ale nadawca podejmuje kolejne kroki zmierzające do tego. 7 listopada br. Intellectual Property Department Twentieth Century Fox Film Corporation zarejestrowało domenę foxsports.pl. Ponadto nadawca Fox Sports jest też często wymieniany w doniesieniach medialnych jako kandydat do przejęcia atrakcyjnych dla polskiego widza praw sportowych - m.in. piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy (więcej tutaj) czy żużlowej Enea Ekstraligi (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze doniesienia o możliwości pojawienia się Fox Sports w Polsce pojawiły się pod koniec 2013 roku (więcej tutaj). Pojawiały się nawet daty możliwego debiutu, które jednak się nie potwierdzały. - Przyglądamy się rynkowi, ale nie jesteśmy gotowi na tę chwilę, by potwierdzać plany co do uruchomienia kanału - poinformowała w styczniu br. serwis satkurier.pl Izabella Siurdyna, PR manager Fox International Channels (FIC) Poland (więcej tutaj).

Jenny Taft z Fox Sports z USA, foto: Fox International Channels

Danielle Trotta z Fox Sports 1 z USA, foto: Fox International Channels


Pojawiają się też informacje, iż FIC może wprowadzić do Polski dwa kanały sportowe - Fox Sports i Fox Sports 2.

Kolejne doniesienia pojawiły się wraz z ogłoszeniem, iż kontrolowana przez Romana Młodkowskiego firma RMVC przejmuje od Orange Polska kanał telewizyjny Orange sport. Mówi się, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, z potężnym kapitałem, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się beIN Sports (Al Jazeera) i właśnie Fox Sports (więcej tutaj).

W portfolio Fox International Channels Poland są obecnie następujące kanały: Fox (Fox HD), National Geographic Channel (National Geographic Channel HD), Nat Geo Wild (Nat Geo Wild HD), Baby TV i Fox Life (Fox Life HD). Ten ostatni 16 stycznia 2015 roku zmieni się w Fox Comedy (więcej tutaj). Czy kolejnymi stacjami w ofercie będą Fox Sports i Fox Sports 2?

Więcej informacji o kanałach sportowych w Polsce znajdziecie w grudniowym numerze magazynu SAT Kurier (nr 12/2014) - więcej tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...