reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat: Amazonas 5 poleci w 2017 roku

dodano: 2014-12-11 14:25 | aktualizacja: 2014-12-12 13:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SSL/Hispasat

Hispasat Producent satelitów Space Systems/Loral (SSL) zbuduje satelitę komunikacyjnego dla hiszpańskiego operatora Hispasat. Amazonas 5 będzie świadczył usługi w Ameryce Łacińskiej. Ten nowy satelita stanowi rozszerzenie projektu Amazonas 4B. W rzeczywistości przedefiniowanie misji 4B jest tylko jednym z działań podjętych przez Hispasat w celu minimalizacji wpływu nieprawidłowości wykrytych w podsystemie satelity Amazonas 4A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonas 5 posiada 35 wiązek punktowych w paśmie Ka, które będą używane do świadczenia usług szerokopasmowych w Ameryce Południowej, Ameryce Środkowej i Meksyku. Posiada również 3 wiązki w paśmie Ku (łącznie 24 transpondery) dla stałych usług satelitarnych, które będą używane na potrzeby telewizji, sieci korporacyjnych i innych zastosowań telekomunikacyjnych w Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej.

Satelita Amazonas 5 o mocy 9,8 kW zostanie zbudowany na platformie SSL 1300. Jego start zaplanowano na 2017 rok. Będzie pracować na orbicie przez co najmniej 15 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...