reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LG prezentuje technologię Quantum Dot

dodano: 2014-12-16 18:35 | aktualizacja: 2014-12-16 20:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG, engadget

LG Quantum Dot Na początku 2015 roku, podczas międzynarodowych targów technologicznych CES (6-9 stycznia w Las Vegas), LG zaprezentuje swoją najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD wzbogaconą o technologię Quantum Dot. LG 4K ULTRA HD z Quantum Dot oferują szeroką paletę barw i lepsze niż w tradycyjnych telewizorach LCD nasycenie kolorów. Prezentowana linia uzupełni ofertę telewizorów LG ULTRA HD i OLED.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technologia Quantum Dot stosowana w ekranach LG zapewnia ekstremalnie szeroką gamę kolorów, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyświetlania treści w standardzie 4K. Została ona stworzona z wykorzystaniem nanokryształów, których wielkość waha się od 2 do 10 nanometerów. Każdy z nich emituje inny kolor – w zależności od swojej wielkości. Inżynierowie LG, nakładając na podświetlenie ekranu LCD, warstwę Quantum Dot, sprawili, że wyświetlane barwy stały się jeszcze bliższe rzeczywistym, a ogólna jasność obrazu uległa zdecydowanej poprawie.
 
Dzięki punktom o mikroskopijnych rozmiarach, emitującym niezwykle żywe kolory, technologia Quantum Dot jest w stanie po raz kolejny zwiększyć możliwości telewizorów LG 4K ULTRA HD z ekranami IPS. Odwzorowanie kolorów w matrycach IPS, oferujących precyzyjny dobór palety barw oraz bardzo szerokie kąty widzenia, uległo aż 30-procentowej poprawie w porównaniu z tradycyjną technologią LCD/LED.

 
- Jeszcze żywsza i bardziej wyrazista reprodukcja kolorów dzięki technologii Quantum Dot potwierdza po raz kolejny niekwestionowaną pozycję marki LG jako lidera innowacji i jakości w segmencie telewizorów - powiedział W-kyu Lee, wiceprezes i szef działu telewizorów i monitorów LG Electronics Home Entertainment Company. - Nowa linia telewizorów 4K ULTRA HD wyposażona w technologię Quantum Dot wraz z wielokrotnie nagradzanymi telewizorami OLED to największe osiągnięcia w dziedzinie jakości wyświetlanego obrazu. Jako LG jesteśmy dumni, że możemy dostarczać naszym klientom takie rozwiązania.

Należy nadmienić, że Sony stosuje już od niemal roku technologie Quantum Dot w swoich high-endowych telewizorach. Z kolei raporty wskazują, że konkurent LG zza miedzy - Samsung też pójdzie w tym kierunku. 
 
Najnowsze modele telewizorów LG 4K ULTRA HD będzie można zobaczyć na targach CES od 6-9 stycznia (Las Vegas 2015, Centrum Kongresowe Central Hall #8204).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...