reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawca Power TV w 2015 planuje trzeci kanał

dodano: 2014-12-16 20:15 | aktualizacja: 2014-12-17 13:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/satkurier.pl

Michał Winnicki Entertainment Prawdopodobnie w 2015 roku firma Michał Winnicki Entertainment uruchomi swój trzeci kanał telewizyjny. Zapowiedział to jej właściciel, komentując podpisanie umowy z TVN Media na sprzedaż czasu reklamowego w stacjach Power TV i Adventure (więcej tutaj). - W dość szybkim czasie mojej firmie udało się zbudować stabilną oglądalność kanału Power TV. W przyszłym roku planujemy dalej dynamicznie rozwijać portfolio kanałów tematycznych, wzmacniając pozycję kanału dokumentalnego Adventure HD i uruchamiając być może jeszcze trzeci kanał. Jestem dumny z faktu, że przy komercjalizacji wszystkich kanałów reprezentować nas będzie najbardziej prestiżowy broker telewizyjny w Polsce - powiedział Michał Winnicki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sandra Myszkowska - prezenterka Power TV, foto: Michał Winnicki Entertainment

„Wodny świat” w kanale Adventure, foto: Michał Winnicki Entertainment


Firma Michał Winnicki Entertainment jest już nadawcą dwóch kanałów telewizyjnych - muzycznego Power TV (Power TV HD), który na rynku zadebiutował 19 listopada 2013 roku (więcej tutaj). i dokumentalno-przygodowego Adventure (Adventure HD), nadającego od 1 września br. (więcej tutaj)

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące trzeciej stacji. Wiadomo jednak, że firma wyrażała zainteresowanie tworzonym właśnie ósmym multipleksem (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W sierpniu br. na forum.satkurier.pl przedstawiciel Power TV poinformował (więcej tutaj): „Nasza firma jest zainteresowana nadawaniem kanału TV w MUX 8. Nie będzie to raczej Power TV, a zupełnie nowy kanał o szerszej tematyce.”

Zainteresowanie innych nadawców MUX 8 jest jednak spore, a liczba miejsc w multipleksie ograniczona. Nie wiadomo na razie, czy w sytuacji, gdyby firmie nie udało się umieścić nowej stacji w MUX 8 to czy zdecyduje się na jej start na rynku satelitarno-kablowym. Być może jednak trzeci kanał w portfolio nadawcy nie ma nic wspólnego z ósmym multipleksem.

Dodajmy, iż firma planuje też wprowadzić kanał Adventure na inne rynki poza Polską (więcej tutaj). - Są plany, aby w przyszłym roku kanał Adventure w wersji SD lub HD pojawił się także w innych krajach EMEA (region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - red.). Od początku ten kanał był obmyślany jako projekt międzynarodowy. Prowadzimy już od roku rozmowy z operatorami na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i Turcji. Zaczęliśmy jednak od Polski, bo nasz lokalny rynek jest nam najbliższy i znamy go dość dobrze (uśmiech) - poinformował w listopadzie br. przedstawiciel nadawcy na forum.satkurier.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...