reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Ponad 1,3 mln widzów filmu „Megarodziny”

dodano: 2014-12-17 14:29 | aktualizacja: 2014-12-17 16:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka Co szósty widz telewizyjny we wtorkowy wieczór, 16 grudnia br., oglądał dokument „Megarodziny” emitowany w paśmie „Świat bez fikcji” w TVP2. Jak zapowiada nadawca, już za chwilę, też w telewizyjnej Dwójce, dwie kolejne premiery znakomitych dokumentów, w tym poruszające  „Życie Jane” o legendarnej już obrończyni szympansów - Jane Goodall.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Udziały w oglądalności - 16,4 proc - jakie „Megarodziny” uzyskały dzięki widowni przekraczającej 1 mln 342 tys. osób, są rekordem oglądalności od lipca br. dwójkowego pasma dokumentalnego, emitującego najwybitniejsze filmy dokumentalne świata (wszystkie dane za TVP). Ten rekordowy dokument National Geographic Channel pokazywał życie rodzin... bardzo wielodzietnych: państwa Casonów z USA, którzy mają: 16 dzieci, Maherów z 11 potomstwa poniżej 13 roku życia i gromadkę pana Ziony z Indii, liczącą... 161 osób (w tym jego 39 żon!).

W tym samym paśmie, we wtorek 23 grudnia br. o godzinie 22:50 zobaczyć będzie można wielokrotnie nagradzane, słynne „Życie Jane”, czyli filmowy portret niezwykłej badaczki zachowań szympansów Jane Goodall. W latach 60. ubiegłego stulecia była przeciętną dziewczyną z niezamożnej angielskiej rodziny i bez wyższego wykształcenia. Dzięki uporowi, życiowemu optymizmowi, inteligencji i dociekliwości dokonała przełomu w antropologii i zrewolucjonizowała sposób myślenia ludzi o zwierzętach, stając się charyzmatyczną ikoną ruchu ochrony środowiska. A zaczęło się to od anegdotycznego faktu: jako 1,5-roczna dziewczynka dostała od ojca w prezencie maskotkę-szympansa.

Dzień przed tym filmem, w poniedziałek, 22 grudnia br. o godzinie 22:50 TVP2 w paśmie „Czy świat oszalał?” pokaże również pasjonujący dokument BBC „Największa porodówka świata”. Znajduje się ona w filipińskiej Manili, gdzie codziennie na jednym oddziale rodzi się ponad setka dzieci: każde kolejne co kilkanaście minut... A jedna z tamtejszych położnych w swojej karierze odebrała już 200 tys. porodów! No i nie ma tam środków znieczulających, kaprysów, nie ma łez szczęścia i czułych mężów trzymających rodzące żony za rękę...

„Największa porodówka świata” - emisja w poniedziałek, 22 grudnia 2014 roku o 22:50 w cyklu „Czy świat oszalał?”; „Życie Jane” - emisja we wtorek, 23 grudnia 2014 roku o 22:50 w cyklu „Świat bez fikcji” w TVP2 (TVP2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama