reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poradnik: 5 x 5 cyfrowych produktów pod choinkę

dodano: 2014-12-19 20:34 | aktualizacja: 2014-12-20 04:45
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

SAT Kurier facebook logo Już za kilka dni ten wyjątkowy czas w roku, gdy spotkamy się z rodziną przy choince i wymienimy się prezentami. Zostało mało czasu, więc redakcja Magazynu Telewizji Cyfrowej SAT Kurier śpieszy z pomocą tym, którzy jeszcze nie wybrali podarków. W wydaniu 12/2014 opublikowaliśmy listę po 5 produktów z pięciu kategorii tematycznych, które będą świetnymi prezentami zamiast oklepanego swetra, pary skarpetek czy kosmetyków.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dużym zainteresowaniem cieszą się porównania sprzętu. Koniec 2014 roku sprowokował nas do nietypowego porównania: 5 x 5, czyli 5 cyfrowych produktów (według nas) pod choinkę w 5 kategoriach: Odbiorniki HD, Anteny satelitarne, Anteny naziemne, Konwertery i Akcesoria.

Porównywać tu trudno, bo jak porównać zaawansowany tuner HD Combo na Linuksie z tanim i przyjaznym tunerem DVB-T? Albo konwertery o różnych typach i zastosowaniach? Dlatego wybraliśmy po 5 produktów godnych polecenia jako prezent pod choinkę.

Każda z kategorii jest wybrana nieprzypadkowo. Odbiorniki HD są teraz urządzeniami wielofunkcyjnymi i to świetne, choć nie najtańsze prezenty. Konwertery już tak potaniały, że w zasadzie nikt ich nie naprawia - zaleca się wymianę lub zakup nowego LNB.

Anteny satelitarne w najbliższym czasie w Polsce będą miały istotne znaczenie, głównie z uwagi na przejście z SD na HD polskich platform, a do odbioru HD w gorszych warunkach pogodowych konieczna jest antena 80 cm lub większa. Trzeba będzie wymienić ponad 1 mln anten 60 i 70 cm.

Anteny naziemne dla odbioru cyfrowej telewizji DVB-T nadal są bardzo popularne, bo wielu użytkowników jeszcze próbuje poprawić odbiór z NTC lub tez rezygnuje z kablówki lub platformy sat, by zdecydować się na bezpłatną ofertę kanałów z naziemnej „cyfrówki”.

A jeśli nic z tego nie jest akurat dobrym materiałem na prezent, to zawsze można wybrać coś z mniejszych lub większych akcesoriów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem w formie bezpłatnego e-wydania dostępnego z poziomu aplikacji SAT Kurier Reader. Aby przejść do pobierania wystarczy kliknąć w grafikę poniżej.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...