reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start rakiety Angara, która zastąpi Protona [wideo]

dodano: 2014-12-23 11:32 | aktualizacja: 2014-12-23 15:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Roskosmos/rian

Roscosmos 23 grudnia 2014 roku o godz. 8:57 czasu moskiewskiego z kosmodromu Plesieck w Rosji doszło do pierwszego, testowego startu rakiety nośnej Angara-A5. - Oznacza to, że Rosja będzie miała nową, nowoczesną i przyjazną dla środowiska rakietę klasy ciężkiej - powiedział Oleg Ostapienko z Roskosmos.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Utworzenie kompleksowej rodziny rakiet nośnych Angara jest jednym z priorytetów programu kosmicznego Rosji. Rodzina ta, oprócz rakiety do wynoszenia ciężkich ładunków, ma obejmować także rakiety do wynoszenia w przestrzeń kosmiczną ładunków lekkich i o średniej ciężkości, od 3.800 do 35.000 kg. Głównym projektantem i producentem rakiet Angara jest moskiewskie Państwowe Produkcyjno-Badawcze Centrum Kosmiczne im. M. Chruniczewa.

Rakiety z rodziny Angara mają zastąpić z czasem rakiety Proton M i Rokot.

- Gratuluję wszystkim, którzy brali udział w tym starcie i pomagali w budowie rakiety - projektantom, inżynierom, pracownikom i wojsku. Dziękujemy za bezinteresowną pracę - dodał Ostapienko.

Rakieta nośna Angara-A5 będzie wykorzystywana nie tylko do potrzeb gospodarki, ale również dla obrony Rosji i Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. Wziął on udział w ceremonii inauguracyjnej za pośrednictwem wideokonferencji.

Planuje się, że poszczególne bloki rakiety spadną w wyznaczonych miejscach: pierwszy - w Republice Komi, drugi - w regionie miasta Tomsk, a trzeci - na Morzu Filipińskim.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...