reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bożonarodzeniowe uroczystości religijne w telewizji

dodano: 2014-12-24 14:55 | aktualizacja: 2014-12-24 15:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

Watykan HD 24 grudnia chrześcijanie na całym świecie obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia - czas oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia, a zarazem kończący okres Adwentu. O zmroku rodziny zasiadają do uroczystej wieczerzy, podczas której łamiąc się opłatkiem składają sobie życzenia. O północy we wszystkich kościołach Polski rozpocznie się pasterka. Msza święta, która jest przypomnieniem tego, co wydarzyło się w Betlejem. Nawiązuje ona do pasterzy, którzy się modlili i zgodnie z zapowiedzią aniołów biegli do Betlejem by spotkać nowo narodzone Dziecię.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Papież Franciszek będzie przewodniczył mszy świętej Wigilii Narodzenia Pańskiego w bazylice świętego Piotra w Watykanie. Transmisję tego wydarzenia zapowiadają Radio Maryja, TV Trwam, TVP1 (TVP1 HD) i TV Republika (TV Republika HD). Początek o godzinie 21:30.

TVP Polonia będzie transmitować natomiast pasterkę z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Początek o 23:55.

25 grudnia br. o 8:30 TV Republika (TV Republika HD) zapowiada transmisję mszy świętej. O 9:30 TV Trwam pokaże mszę świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Stacje telewizyjne przeprowadzą ponadto transmisję z uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i Światu), które wygłosi papież. Transmisję zapowiadają TV Trwam, TVP1 (TVP1 HD), TVP Polonia, TV Republika (TV Republika HD) i Polsat News (Polsat News HD). Początek około 12:00.

W drugi dzień świąt, 26 grudnia br. o 7:00 w TVP1 (TVP1 HD) transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o 9:30 w TV Trwam z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. TV Republika (TV Republika HD) zapowiada mszę na 8:30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...