reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: TVN wystraszył się sportu? Przyczyny mogą być inne

dodano: 2014-12-27 20:01 | aktualizacja: 2014-12-27 20:39
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TVN24 Sport TVN 24 Sport Branżowe serwisy internetowe obiegła informacja o zaskakującej decyzji TVN. Według „Pressa” nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zawieszenie decyzji w sprawie koncesji dla kanału TVN Sportive. Kanał miał powstać w 2015 roku i mieć charakter lifestyle'owy, ale odnoszący się do sportu. Rzeczniczka stacji odmawia komentarza. Przyczyny mogą być trzy. Być może nadawca przebadał dokładnie rynek i te badania pokazały jednoznacznie, że kanał o takim charakterze się nie przyjmie. Druga przyczyna wiąże się z przyszłym właścicielem komercyjnej telewizji. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do tej pory media spekulowały, że w walce o TVN prowadzą Amerykanie z Time Warner. Nie można jednak wykluczyć, że na prowadzenie wysunęli się inni gracze, tacy jak Discovery Communications lub News Corporation. Oba koncerny już posiadają swoje marki sportowe. W pierwszym przypadku są to dostępne na polskim rynku Eurosport i Eurosport 2, natomiast w drugim Fox Sports i Fox Sports 2, które do naszego kraju mogą zawitać lada moment. W obu przypadkach mamy do czynienia z kanałami transmitującymi sport. W nowej poszerzonej o kanały TVN-u grupie niszowy kanał lifestyle’owy nie miałby sensu. Ba, dochodziłoby do bratobójczej walki o względy operatorów na trudnym rynku sportowym.
 
Trzecia przyczyna, dla której TVN mógł się wycofać z projektu sportowego to chęć kupienia innej stacji. 17 grudnia pojawiła się informacja, że do tej pory nie zawarto umowy w sprawie przejęcia od Orange Polska kanału Orange sport przez spółkę RMVC, kontrolowaną przez Romana Młodkowskiego. Nie można wykluczyć, że TVN kupi teraz stację za grosze i wystąpi o zmianę jej nazwy. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Konwerter Single GT-SAT kołowy

Pojedynczy, kołowy konwerter GT-SCIR40M Universal Single Circular firmy GT-Sat z...

49 zł Więcej...
reklama