reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Minimax i 22% VAT w Czechach

dodano: 2003-12-22 23:36 | aktualizacja: 2003-12-22 23:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: Satcentrum

Minimax Doskonale znany abonentom Cyfry+ kanał Minimax od 1 stycznia trafi do czeskiej platformy UPC Direct na Astrze 1-19,2E, który będzie dubbingowany dla czeskich dzieci. Niestety wzrośnie abonament pakietu podstawowego Rodina, do którego dołączy Minimax. Wzrasta też VAT na usługi cyfrowych platform w Czechach do 22%, czego bardzo obawiają się także platformy w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program Minimaxa w UPC Direct będzie nadawany przez 14 godzin przeważająca część to europejskie produkcje, ale będą tez czeskie, a tylko 3 proc. to amerykańskie bajki. Już w pierwszym kwartale 2004 roku program Minimaxa będzie w 70 proc. z czeskim dubbingiem. Minimax będzie w Czechach konkurował z Cartoon Network.

Niestety czeski parlament zdecydował o podniesieniu podatku VAT dla platform z 5 proc. do 22 proc. Wzrośnie cena abonamentu UPC Direct za pakiet Rodina o 683Kč. Zmiana VAT-u dla platform bardzo źle wróży temu co stanie się w Polsce, a wszystko wskazuje, że polski rząd podejmie podobną decyzję podniesienia VAT-u do 22%, nie do końca zdając sobie sprawę, że tak naprawdę zablokuje rozwój płatnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Zmiany cen subskrypcji UPC Direct w Czechach:

o cenach UPC Direct


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...