reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange sport zwalnia i ogranicza ilość programów

dodano: 2014-12-29 10:28 | aktualizacja: 2014-12-29 12:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl/satkurier.pl

Orange sport nowe Kanał Orange sport wprowadza zmiany w swojej ramówce. Wraz z nowym rokiem stacja rezygnuje z autorskich programów, takich jak m.in. „Sport raport”, „Siłownia”, „Futbol Raport”, „Fight Raport”, „Bieg przez plotki” czy „Hyde park”. Kanał najprawdopodobniej skupi się na transmisjach z rozgrywek, do których ma już wykupione prawa, czyli piłkarskiej ligi włoskiej, I ligi polskiej w piłce nożnej, polskiej ligi futsalowej, meczów koszykarzy Legii Warszawa oraz cyklicznych gal sportów walki. Konsekwencją tych zmian są zwolnienia. Jak wynika z doniesień medialnych, większość pracowników stacji dostała już wypowiedzenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiany w stacji wprowadza Orange Polska, nadawca kanału. Przypomnijmy, iż we wrześniu br. spółka podpisała z firmą RMVC Romana Młodkowskiego warunkową umowę przejęcia produkcji programu telewizyjnego stacji (więcej tutaj). Umowa miała wejść w życie w czwartym kwartale br. po spełnieniu wszystkich zobowiązań. Warunków zawartych w umowie nie ujawniono, a do połowy grudnia br. jej nie sfinalizowano. Według wcześniejszych doniesień, w budżecie firmy Orange na przyszły rok nie uwzględniono pieniędzy na kanał telewizyjny (więcej tutaj). Stacja - m.in. ze względu na obowiązujące umowy z operatorami kablowo-satelitarnymi, będzie nadawać jednak dalej - lecz nie wiadomo jak długo.

„Bieg przez plotki” w Orange sport, foto: Orange Polska


Kanał pod wodzą Romana Młodkowskiego miał zachować swój sportowy charakter i zmienić nazwę - według doniesień medialnych na O!Sport (więcej tutaj). Pojawiły się też głosy, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj). Pod koniec grudnia br. pojawiły się ponadto informacje, iż Grupa TVN wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o zawieszenie postępowania w sprawie przyznania koncesji satelitarnej na nowy kanał TVN Sportive (więcej tutaj). Wraz z tym faktem ukształtowały się kolejne pogłoski, iż powodem rezygnacji przez Grupę TVN z prac nad własnym kanałem sportowym może być chęć przejęcia Orange sport (więcej tutaj).

Kanał Orange sport dostępny jest w pakietach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+, wybranych sieci kablowych i IPTV. Stacja nadaje od 2008 roku. W przeszłości nadawca miał w swoim portfolio również kanał Orange sport info, ale w wyniku jego decyzji dwie stacje zostały połączone w jedną - Orange sport (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...