reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Po TV Republika czas na TV Trwam w platformach cyfrowych

dodano: 2015-01-04 18:59 | aktualizacja: 2015-01-04 19:06
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TV Trwam Za niespełna miesiąc zakończy nadawanie kanał Religia.tv. Tym samym kolejny projekt zapoczątkowany przez platformę cyfrową n przechodzi do historii. Już przy jego starcie nie brakowało głosów, że Religia.tv nie ma sensu. Powód? Media odwołujące się do liberalnego katolicyzmu nie mają w naszym kraju zbyt wielu sympatyków. Mieliśmy zamknięcie tygodnika „OZON”, rozmaite kłopoty Radia Plus i Radia Vox FM. To telewizja Trwam przy pomocy milionów ludzi wywalczyła sobie miejsce na multipleksie. Biznesowo logicznym posunięciem jest teraz jej wprowadzenie do nc+ i Cyfrowego Polsatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tuż po starcie prawicowej TV Republika wydawało się, że nigdy nie zawita do nc+. Platformy powiązanej z TVN i TVN24, krytykowanymi przez prawicowych dziennikarzy. Prawicowi abonenci nc+ nie dawali jednak temu operatorowi spokoju. Lobbowali za stacją na fanpage’u platformy na Facebooku i podawali nazwę stacji we wszystkich internetowych ankietach dotyczących poszerzenia oferty operatora. Taka postawa opłaciła się. Jesienią 2014 roku TV Republika trafiła do nc+ i zajęła całkiem dobrą 28 pozycję na dekoderze platformy. Tuż obok TVN24 w wersji SD.
 
Po zakończeniu nadawania Religia.tv na platformie nc+ i w Cyfrowym Polsacie pojawi się luka. Nie będzie żadnego kanału pokazującego dokumenty i reportaże religijne. Takich treści nie brakuje na antenie TV Trwam. Dużym ułatwieniem dla osób zainteresowanych takimi pozycjami byłoby wprowadzenie stacji do oferty platform cyfrowych. Nie wszystkim chce się korzystać jednocześnie z odbioru naziemnego i satelitarnego. Platformy mogłyby zyskać starszych abonentów. Z myślą o nich sieci handlowe typu Carrefour przygotowują specjalne oferty. Na przykład tańsze zakupy w wybrany dzień tygodnia. Operatorzy satelitarni też mogą pomyśleć o takich rozwiązaniach. Grupa widzów zainteresowanych odbiorem TV Trwam to blisko pół miliona osób. Mniej więcej tyle samo osób interesuje piłkarska ekstraklasa. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Pilot uniwersalny Vu+ Bluetooth BT100 RCU (Ultimo 4K) / IR

Pilot uniwersalny dla tunerów 4K Vu+ Bluetooth (Ultimo 4K) /...

189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama