reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polcast Television rozważa start w konkursie na MUX 8

dodano: 2015-01-07 12:44 | aktualizacja: 2015-01-07 17:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polcast Trwają prace nad uruchomieniem ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zaproponowała, by trzy miejsca otrzymała w nim TVP a cztery nadawcy komercyjni. Czy wśród zainteresowanych MUX 8 znajdzie się Polcast Television, w portfolio którego są obecnie Tele5, Polonia1, Water Planet i Novela TV?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nad startem w procesie koncesyjnym na MUX 8 ciągle się zastanawiamy - poinformował serwis satkurier.pl Jarosław Burdek, dyrektor ds. programowych, zakupu licencji i marketingu (Tele5/Polonia1).


Przypomnijmy, iż Polonia1 na początku lat 90. ubiegłego wieku była dostępna analogowo naziemnie. Nadawca wystartował potem w konkursie na ogólnopolską koncesję, ale przegrał rywalizację z telewizją Polsat. Polonia1 zaprzestała naziemnej emisji i do dziś dostępna jest satelitarnie i w kablu.

Czy Tele5 zadebiutuje w NTC? Na zdjęciu Bruce Willis i Sarah Jessica Parker w filmie „Pole rażenia” w kinie Piątki, foto: Polcast Television


W pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej nadawca zgłosił satelitarny kanał Tele5. Przegrał jednak rywalizację. Od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odwołał się do sądu, który ostatecznie odrzucił odwołanie (więcej tutaj).

W drugim konkursie zgłoszony został zupełnie nowy kanał filmowy - Kino5. Nadawca znów nie uzyskał naziemnej koncesji a sam kanał nigdy nie wystartował (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...