reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN: Nie planujemy TTV HD i TVN7 HD w DVB-T

dodano: 2015-01-09 10:00 | aktualizacja: 2015-01-09 10:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/satkurier.pl

tvn W połowie grudnia 2014 roku kanały TTV HD i TVN7 HD pojawiły się w testowym multipleksie TVN nadawanym z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (więcej tutaj). -  Nie planujemy takich kanałów w DVB-T, gdyż nie przewidują ich obecne multipleksy - poinformowała press.pl Emilia Ordon, rzecznik prasowy Grupy TVN. Wynika z tego, że TTV HD i TVN7 HD nie znajdą się w ofercie DVB-T na stałe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały TTV HD i TVN7 HD można obecnie odbierać w Warszawie i okolicach na kanale 53. (730 MHz). TTV HD naziemnie nadawany jest w rozdzielczości 1920x1080, przy bitrate obrazu około 6,5 Mbps i z dwiema ścieżkami audio. Pierwsza, identyfikowana jako polska, to przekaz stereo z jakością 256 kbps, druga to angielska stereo AC-3 z jakością 384 kbps. Stacja nie posiada dopisku „HD” przy logo ekranowym.Warto dodać, że na TVN7 HD i TTV HD nie byłoby nawet miejsca w planowanym MUX 8, gdyż zgodnie z propozycją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) kanał HD będzie tam mogła umieścić - jeśli zechce - tylko Telewizja Polska. Przypadły jej tam bowiem 3 sloty. Natomiast nadawcy komercyjni będą mogli ubiegać się o pozostałe 4 sloty przeznaczone na kanały SD.

Kanał TVN7 w wysokiej rozdzielczości jest dostępny także w sieciach kablowych i platformach satelitarnych, natomiast TTV HD wyłącznie w eksperymentalnym multipleksie w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama