reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „10 Dni Sundance” w kanale Sundance Channel

dodano: 2015-01-08 19:27 | aktualizacja: 2015-01-09 13:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance Channel Sundance Channel przy okazji prestiżowego Festiwalu Filmowego Sundance w dniach od 23 stycznia do 1 lutego br. wyemituje 10 popularnych filmów. W ramach cyklu „10 Dni Sundance” codziennie o godzinie 22:00 będą pokazywane najbardziej popularne filmy z festiwalu filmowego, odbywającego się w Park City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Coroczny Festiwal Filmowy Sundance to największy festiwal kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych. W ramach festiwalu prezentowane są najnowsze dzieła amerykańskich i zagranicznych niezależnych twórców filmowych. Sundance Channel, został założony przez Roberta Redforda, oferuje widzom różnorodny i ciekawy repertuar nagrodzonych, niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów. Wiele filmów z Festiwalu Filmowego Sundance jest pokazywanych po raz pierwszy na kanale Sundance Channel.

Filmy, które zostaną pokazane w ramach cyklu „10 Dni Sundance” w Sundance Channel (Sundance Channel HD):

„Rich Hill”
USA, reżyseria: Andrew Droz Palermo i Tracy Droz Tragos
emisja: w piątek, 23 stycznia 2015 roku o 22:00

Rich Hill, Missouri: liczba mieszkańców 1 393... 14-letni Andrew zajmuje się swoim rowerem, rozmawia o swoich marzeniach z ojcem i ćwiczy kroki taneczne ze swoją siostrą bliźniaczką. 15-letni Harley mieszka z babcią i 8 członkami dalszej rodziny, ponieważ jego mama siedzi w więzieniu za usiłowanie zabójstwa. 13-letni Appachey szuka zapomnienia w jeździe na deskorolce i mimo tego, że jest inteligentny, musi powtarzać 6-tą klasę. Ci chłopcy potrafią być bezwzględni, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że są skłonni do refleksji, mają poczucie humoru i determinację, aby przeżyć. Pomimo izolacji i brutalnych warunków, w jakich dorastają, ich marzenia o lepszej przyszłości i spełnieniu amerykańskiego snu pozostają nietknięte. Film „Rich Hill” zdobył kilka prestiżowych nagród, w tym nagrodę festiwalu dla najlepszego filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmowym Kansas City w 2014 roku i nagrodę Grand Jury na Festiwalu Filmowym Sundance 2014.

Andrew Droz Palermo i Tracy Droz Tragos w filmie „Rich Hill”, foto: AMC Networks International


„Lock Charmer” („El Cerrajero”)
Argentyna, scenariusz i reżyseria: Natalia Smirnoff, występują: Yosiria Huaripata, Esteban Lamothe, Erica Rivas
emisja: w sobotę, 24 stycznia 2015 roku o 22:00

Sebastian jest ślusarzem i niechętnie angażuje się w związki, ale wkrótce dowiaduje się od swojej dziewczyny, że ta jest w ciąży, choć nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka. Jednocześnie Sebastian odkrywa, że za każdym razem, gdy naprawia komuś zamek, doznaje mistycznych wizji, które dają mu wgląd w życie danej osoby i umożliwiają poznanie jej prawdziwych uczuć. Wkrótce ta zdolność zaczyna mu nieco komplikować życie. Gdy Sebastian ostrzega pokojówkę, że jej chłopak okrada własnego pracodawcę, ta postanawia się z nim rozstać, a Sebastian zgadza się ją przygarnąć. Kiedy jednak doznaje wizji swojej przyszłości, zostaje zmuszony do tego, aby ponownie przeanalizować każdy aspekt swojego życia. „Lock Charmer” był nominowany do nagrody Grand Jury w konkursie Kino światowe - Najlepszy dramat na Festiwalu Filmowym Sundance w 2014 roku.

„Life Itself”
USA, reżyseria: Steve James, występują: Roger Ebert, Martin Scorsese, Chaz Ebert, Gene Siskel
emisja: w niedzielę, 25 stycznia 2015 roku o 22:00

„Life Itself” opowiada o zaskakującym i barwnym życiu znanego na całym świecie krytyka filmowego i komentatora społecznego, Rogera Eberta. To bardzo osobista, pełna nostalgii, bolesna i transcendentna historia. Film analizuje wpływ i spuściznę, jaką pozostawił po sobie Roger Ebert, który zaczynał jako krytyk filmowy wyróżniony nagrodą Pulitzera, przez niemal 25 lat występował u boku Gene Siskel w ich wspólnym programie poświęconym recenzjom i został uznany za jeden z najbardziej wpływowych głosów w świecie kultury. Pod koniec życia Roger stoczył inspirującą walkę z rakiem, który doprowadził go do fizycznej niepełnosprawności. Film „Life Itself” znalazł się na liście filmów nominowanych do nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy film dokumentalny w 2015 roku.

„Dinosaur 13”
USA, reżyseria: Todd Douglas Miller, występują: Stan Adelstein, Lanice Archer, Robert Bakker, Vincent Black Feather
emisja: w poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku o 22:00

Kiedy w 1990 roku paleontolog Peter Larson odkrył wraz ze swoim zespołem z Instytutu Black Hills największego dinozaura świata, wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że jest to znalezisko ich życia: największe, najlepiej zachowane pozostałości gatunku Tyrannosaurus Rex jakie udało się znaleźć do tej pory. Jednakże, podczas 10-letniej wojny z rządem amerykańskim, najlepszymi muzeami, rdzennymi plemionami amerykańskimi i paleontologami pracującymi dla konkurencji, Peter i jego zespół musieli walczyć nie tylko o zatrzymanie swojego dinozaura, lecz także o swoją własną wolność. Film „Dinosaur 13” był nominowany do nagrody Grand Jury w kategorii Najlepszy dokument na Festiwalu Filmowym Sundance 2014.

„Liar's Dice”
Indie, scenariusz i reżyseria: Geetu Mohandas, występują: Nawazuddin Siddiqui, Geetanjali Thapa, Manya Gupta.
emisja: we wtorek, 27 stycznia 2015 roku o 22:00

Kamala, młoda kobieta z wioski o nazwie Chitkul pod granicą chińską, opuszcza swoje rodzinne strony wraz z córką, aby odszukać zaginionego męża. W trakcie podróży spotykają Nawazudina, wolnego ducha i wojskowego dezertera, który z własnych egoistycznych pobudek postanawia im pomóc w dotarciu do celu. Ich wspólna podróż odbywa się na tle sytuacji społeczno-politycznej współczesnych Indii. Film „Liar’s Dice” był nominowany do nagrody Grand Jury w konkursie Kino światowe - Najlepszy dramat na Festiwalu Filmowym Sundance 2014.

„Memphis”
USA, scenariusz i reżyseria: Tim Sutton, występują: Willis Earl Beal, Lopaka Thomas, Constance Brantley, Devonte Hull, John Gary Williams, Larry Dodson
emisja: w środę, 28 stycznia 2015 roku o 22:00

Ekscentryczny wokalista posiadający dar od Boga wędruje przez miasto Memphis pełne starych dębów i domów z powybijanymi oknami, otoczone aurą bogatej duchowości. Uroczy, choć niezrównoważony wykonawca, którego otaczają piękne kobiety, legendarni muzycy, oziębły naciągacz, prawy kaznodzieja i gromada dzieciaków, unika studia nagrań i próbuje na swój własny sposób odkryć samego siebie. Jego poszukiwania szybko odciągają go od miłości i szczęścia i prowadzą w kierunku innej rzeczywistości. Film „Memphis” był nominowany do nagrody Independent Camera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w 2014 roku.

„The Disobedient”
Serbia, scenariusz i reżyseria: Mina Djukic, występują: Hana Selimovic, Mladen Sovilj, Minja Subota, Ivan Djordjevic
emisja: w czwartek, 29 stycznia 2015 roku o 22:00

Jako dzieci Leni i Lazar byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Lazar wraca z długoletniej podróży po świecie na pogrzeb ojca, Leni próbuje odzyskać przyjaciela z dzieciństwa, ale czuje, że przez te wszystkie lata bardzo się od siebie oddalili. Mimo to z chęci ucieczki przed prozą dorosłego życia, postanawia wyruszyć z Lazarem na nieoczekiwaną wyprawę rowerową przez piękne i skąpane w słońcu okolice. Podczas ich wspólnej beztroskiej wyprawy Leni musi zdecydować, czy powstała między nimi więź jest wystarczająco silna, aby zbudować na niej nowe życie. „The Disobedient” w doskonały sposób opisuje gorączkę młodzieńczego buntu i euforię, jaką wywołuje odnalezienie bratniej duszy. Jednocześnie twórcy filmu wykorzystali te elementy, aby zidentyfikować przeszkody, które wszyscy napotykamy na swojej drodze podczas dorastania. Film był nominowany do nagrody Grand Jury w konkursie Kino światowe - Najlepszy dramat na Festiwalu Filmowym Sundance w 2014 roku.

„The Case Against 8”
USA, scenariusz i reżyseria: Ben Cotner, Ryan White, występują: Ted Olson, Christopher D Dusseault, Jeffrey J Zarrillo, Paul T Katami
emisja: w piątek, 30 stycznia 2015 roku o 22:00

Kulisy historycznego wydarzenia, jakim było zniesienie zakazu zawierania małżeństw między osobami tej samej płci w Kalifornii, po wprowadzeniu do konstytucji Kalifornii słynnej Propozycji 8 zawierającej zakaz zawierania tego typu związków i definiującej małżeństwo jako związek tylko „między mężczyzną i kobietą.” O sprawie zrobiło się po raz pierwszy głośno, gdy zjednoczyła ona dwóch szeroko znanych wrogów politycznych Teda Olsona i Davida Boiesa. Obaj mężczyźni po raz ostatni spotkali się jako prawnicy przeciwnych stron w sprawie wytoczonej przez Busha przeciwko Gore’owi, która poddawała w wątpliwość wyniki wyborów amerykańskich w 2000 roku. Film śledzi również losy powodów, czyli dwóch biorących udział w sprawie par gejowskich, które odnajdują swoje rodziny w samym środku kontrowersji mających związek z małżeństwami tej samej płci. Film opisuje historię wydarzeń, które toczyły się przez 5 lat i poskutkowały tym, że sprawa małżeństw tej samej płci dostała się do Sądu Najwyższego USA. Film „The Case Against 8” znalazł się na liście filmów nominowanych do nagrody Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy film dokumentalny w 2015 roku.

„The Girl From Nagasaki”
Włochy, Niemcy, USA i Japonia, reżyseria: Michel Comte, występują: Mariko Wordell, Edoardo Ponti, Polina Semionova, Michael Nyquist, Christopher Lee
emisja: w sobotę, 31 stycznia 2015 roku o 22:00

„The Girl from Nagasaki to nowatorska wersja popularnej klasycznej opery Pucciniego zatytułowanej Madame Butterfly. Historia opowiedziana oczami światowej sławy fotografa Michela Comte i jest subtelną mieszanką rzeczywistości, teatru i fantazji i stanowi wizualną orgię baletu współczesnego, opery i filmowej narracji. Jest to współczesna opowieść o miłości pięknej, niewinnej, młodej kobiety do mężczyzny, którego narcyzm rujnuje łączące ich uczucie. Michel Comte analizuje w filmie odwieczne koncepcje miłości, odkupienia, metamorfozy i śmierci.

„War Story”
USA, reżyseria i scenariusz: Mark Jackson, występują: Catherine Keener, Hafsia Herzi, Ben Kingsley
emisja: w niedzielę, 1 lutego 2015 roku o 22:00

Lee jest fotografką wojenną, która spędziła dorosłe życie w najbardziej niebezpiecznych strefach konfliktu, dokumentując tragedie innych ludzi. Bohaterka filmu doświadcza horroru wojny na własnej skórze, gdy jako zakładniczka w Libii zostaje brutalnie potraktowana przez swoich oprawców. Po tych doświadczeniach Lee próbuje wrócić do siebie na Sycylii, gdzie zaszywa się w małym hotelu niezbyt daleko od domu swojego byłego kochanka i mentora Alberta, aby zmierzyć się z zespołem stresu pourazowego. W czasie, gdy próbuje wyleczyć swoje rany fizyczne i psychiczne, spotyka na swojej drodze Hafsię, młodą imigrantkę tunezyjską, która musi się bezpiecznie przedostać do Francji. Hafsia jest bardzo podobna do libijskiej dziewczyny, którą Lee fotografowała, zanim została porwana. Lee próbuje pomóc Hafsii w nadziei, że w ten sposób uda jej się pokonać demony, które ją prześladują. Film „War Story” był nominowany do nagrody Tiger Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w 2014 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...