reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

STS Zakłady Bukmacherskie przejmą Orange sport?

dodano: 2015-01-12 09:58 | aktualizacja: 2015-01-12 13:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

STS TV STSTV sts.tv STS Zakłady Bukmacherskie Mateusz Juroszek, prezes firmy STS Zakłady Bukmacherskie, poinformował na swoim profilu na Twitterze, iż dostał ofertę kupna kanału Orange sport. - Ale to było dawno. Potem dostałem propozycję jak padł aktualny deal - napisał. Dodajmy, iż firma od 2013 roku posiada już własny kanał sportowy - STS TV, który dostępny jest w sieci (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Odbyliśmy kilka nieformalnych spotkań z osobami związanymi m.in. z 1. ligą oraz Orange Sport. Z rozmów wynikało, że jest możliwość zakupu Orange sport - poinformował serwis satkurier.pl Mateusz Juroszek, prezes firmy STS Zakłady Bukmacherskie.


Czy firma obecnie negocjuje przejęcie Orange sport?

- Nie negocjujemy z Orange Sport. Jeśli otrzymamy oficjalną ofertę to przeanalizujemy możliwości. W tej chwili skupiamy się na rozwoju transmisji sportowych na żywo na www.sts.pl. Kibice mogą za darmo obejrzeć na naszej stronie internetowej blisko 10 000 wydarzeń sportowych rocznie - od Primera Division czy Serie A, przez mecze NBA, po tenisowe turnieje wielkoszlemowe. Mecze przez nas pokazywane są w wysokiej rozdzielczości i nie są przerywane reklamami. Klienci pozytywnie odbierają ten produkt, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie transmisji także na tabletach i smartfonach - poinformował serwis satkurier.pl Mateusz Juroszek.


Przypomnijmy, iż wciąż nie została sfinalizowana umowa przejęcia Orange sport przez firmę RMVC Romana Młodkowskiego. Miało to wstępnie nastąpić do końca ubiegłego roku, po po spełnieniu wszystkich zobowiązań, ale nie podano jakich. W związku z brakiem porozumienia, nadawca ograniczył z nowym rokiem znacząco liczbę premierowych audycji i zwolnił większą część pracowników (więcej tutaj).

Nie milkną też głosy, iż za firmą Młodkowskiego stoi inna, zagraniczna, która w ten sposób mogłaby wprowadzić do Polski swój kanał. Tu wymienia się Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj). Ci nadawcy mogą też samodzielnie negocjować z Orange Polska przejęcie Orange sport.

Firma STS Zakłady Bukmacherskie ma już w ofercie kanał STS TV, foto: STS Zakłady Bukmacherskie


To jednak nie jedyni potencjalni nowi właściciele Orange sport, których wymienia rynek. Wraz z informacją, iż Grupa TVN wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o zawieszenie postępowania w sprawie przyznania koncesji satelitarnej na nowy kanał TVN Sportive (więcej tutaj), pojawiły się pogłoski, iż powodem rezygnacji przez Grupę TVN z prac nad własnym kanałem sportowym może być chęć przejęcia Orange sport (więcej tutaj).

Kanał Orange sport dostępny jest w pakietach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+, wybranych sieci kablowych i IPTV. Stacja nadaje od 2008 roku. W przeszłości nadawca miał w swoim portfolio również kanał Orange sport info, ale w wyniku jego decyzji dwie stacje zostały połączone w jedną - Orange sport (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...