reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange sport w portfolio TVN Media

dodano: 2015-01-12 16:05 | aktualizacja: 2015-01-12 17:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/satkurier.pl

Orange sport TVN Media Sp. z o.o. zawarła z Orange Polska porozumienie o sprzedaży czasu reklamowego w kanale Orange sport, należącym do Orange Polska S.A. Od stycznia 2015, na mocy porozumienia o współpracy, TVN Media pod marką Premium TV będzie reprezentować handlowo Orange Polska, właściciela kanału o profilu sportowym Orange sport. Premium TV będzie reprezentować Orange sport w zakresie sprzedaży i planowania czasu reklamowego, tym samym kanał zasili portfolio oferty Premium TV. Dotychczas sprzedażą reklam w Orange sport zajmowała się firma Atmedia (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange sport to polskojęzyczny kanał o profilu sportowym, obecny w dystrybucji kablowo-satelitarnej od 2008 roku. Oferta programowa kanału obejmuje piłkę nożną oraz sporty walki. Od 2010 roku kanał objęty jest monitoringiem Nielsen Audience Measurement i w 2014 roku jego udział w rynku oglądalności telewizyjnej wyniósł 0,1 proc. w komercyjnej grupie celowej (obejmującej osoby w wieku 16-49 lat). Stacja znajduje się w ofertach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+ oraz wybranych sieci kablowych.

Premium TV jest częścią biura reklamy TVN Media. Oferta Premium TV przeznaczona dla reklamodawców obejmuje 51 kanałów telewizyjnych od stycznia 2015 roku. Udział w oglądalności kanałów reprezentowanych przez Premium TV w roku 2014 wyniósł  23,9 proc. w grupie A16-49 (dane: Nielsen Audience Measurement, za TVN Media).

Dodajmy, iż nadal nie wiadomo, kto będzie nowym właścicielem Orange sport (więcej tutaj). Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. firmę RMVC Romana Młodkowskiego, STS Zakłady Bukmacherskie (więcej tutaj), Grupę TVN i nadawców kanałów Fox Sports (Fox International Channels) i beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż wraz z informacją, iż Grupa TVN wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o zawieszenie postępowania w sprawie przyznania koncesji satelitarnej na nowy kanał TVN Sportive (więcej tutaj), pojawiły się pogłoski, iż powodem rezygnacji przez Grupę TVN z prac nad własnym kanałem sportowym może być chęć przejęcia Orange sport (więcej tutaj).

Warto też wspomnieć, iż materiały wideo produkowane przez Orange sport oraz orange.pl są od 4 lutego 2013 roku dostępne w serwisie agencyjnym x-news, należącym do Agencji TVN (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...