reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

P1 HD, czyli Polonia1 HD wkrótce na rynku

dodano: 2015-01-28 19:50 | aktualizacja: 2015-01-28 21:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polonia1 Polonia 1 logo od 17 stycznia 2015 roku Polcast Television szykuje się do uruchomienia kanału P1 (Polonia1) w wysokiej rozdzielczości. Według wstępnych planów stacja mogłaby ruszyć w czerwcu br. - Postaramy się aby tak się wydarzyło. W obecnej chwili jesteśmy w trakcie przygotowań. Będziemy robić wszystko aby było to możliwe - poinformowała serwis satkurier.pl Aleksandra Fajęcka, dyrektor ds. programowych P1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca prowadzi obecnie negocjacje z operatorami w sprawie poszerzenia ich ofert o P1 HD, jednak nie ujawnia żadnych szczegółów. Aleksandra Fajęcka poinformowała serwis satkurier.pl, iż stacja będzie dostępna w przekazie satelitarnym, a emisja P1 HD ma być niekodowana (FTA). Wersje SD i HD P1 będą miały identyczne ramówki.

Obok P1, w portfolio Polcast Television znajdziemy również takie kanały jak: Tele5 (Tele5 HD), Novela TV (Novela TV HD) i Water Planet (Water Planet HD). Wszystkie dostępne są zarówno w standardowej jak i w wysokiej rozdzielczości. Wersje HD tych stacji oferują sieci kablowe i IPTV, w przekazie satelitarnym dostępne są w SD.

Program „Disco Start” w P1, foto: Polcast Television


Przypomnijmy, iż w drugiej połowie ubiegłego roku nadawca informował, iż nie ma na razie w planach wersji HD Polonii1 (więcej tutaj). Nowy rok przyniósł jednak zmiany w ofercie tej stacji. Aleksandra Fajęcka została dyrektorem ds. programowych, kanał zmienił logo, skrócono nazwę do P1, zrezygnowano z filmów i seriali, zwiększając liczbę pasm muzycznych i ezoterycznych („Magiczna.tv”), pozostawiając jednak erotyczne („Różowa noc”) i telezakupy (Top Shop) (więcej tutaj). Stopniowo wprowadzane są do ramówki programy z gwiazdami show-biznesu, m.in. z Moniką Mrozowską (więcej tutaj).

P1 (Polonia1) to kanał z portfolio Polcast Television. Stacja jest dostępna w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E, znajduje się na listach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz w pakietach wybranych sieci kablowych i IPTV. Kanał istnieje od ponad 20 lat na rynku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z mocnego...

79 zł Więcej...
reklama