reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Ventures - nowy projekt Grupy TVN

dodano: 2015-02-04 14:09 | aktualizacja: 2015-02-04 15:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/bankier.pl/satkurier.pl

TVN Ventures Grupa TVN rusza z nowym projektem - funduszem TVN Ventures. Spółka wchodzi w działalność venture capital i będzie finansowała start-upy z dużym potencjałem. - TVN Ventures jest częścią Grupy TVN, jednej z wiodących grup medialnych w Polsce. TVN Ventures to kombinacja doświadczenia dużego koncernu i struktury działającej w duchu innowacyjności i elastyczności młodej firmy. Korzystając z wiedzy zespołów i zasobów mediowych grupy oraz świeżego spojrzenia na nieustająco zmieniający się rynek mediów pomagamy młodym firmom zdobyć doświadczenie oraz uzyskać wzrost wartości ich biznesu - czytamy na stronie projektu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W naszym kręgu zainteresowań są młode firmy, które osiągnęły pozycję na rynku i potrzebują wsparcia mediowego aby kontynuować wzrost, jak również innowacyjne start-upy, które szukają partnera we wczesnej fazie rozwoju. Jeżeli czujesz, że możemy pomóc w rozwoju twojego biznesu to nie zwlekaj i skontaktuj się z nami - czytamy w opisie TVN Ventures.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej TVN Ventures, TVN wraz z czołowymi europejskimi grupami mediowymi: Modern Times Group (Europa Środkowo-Wschodnia), ProSiebenSat1 (Niemcy), Antenna Group (Grecja), Channel 4 (Wielka Brytania), TF1 (Francja), Antena (Rumunia), Mediaset (Włochy), Telecinco (Hiszpania) utworzył strategiczne stowarzyszenie European Media Alliance.

Celem stowarzyszenia jest identyfikacja nowych możliwości inwestycyjnych w szybko rozwijającym się sektorze Digital&eCommerce w przestrzeni międzynarodowej. - European Media Alliance jako zrzeszenie największych nadawców z Europy jest atrakcyjnym partnerem dla firm, które planują ekspansję na rynki europejskie - czytamy na stronie.

Alians powstał również z myślą o bieżącej wymianie doświadczeń i wiedzy we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w mediach, a także w celu wspólnego reprezentowania interesów w relacjach z zewnętrznymi partnerami.

Spółka wchodzi w działalność venture capital, foto: TVN

TVN Ventures jest częścią Grupy TVN, jednej z wiodących grup medialnych w Polsce, foto: TVN


Pierwszą inicjatywą TVN Ventures we współpracy z innymi międzynarodowymi partnerami medialnymi, w tym ProSiebenSat1 (Niemcy), MTG (CEE), Dogan TV (Turcja), Antenna Group (Grecja), Channel 4 (Wlk. Brytania) i TF1 (Francja), było stworzenie pierwszego międzynarodowego konkursu dla start-upów European Media Prize.

Konkurs odbył się pod koniec ubiegłego roku podczas londyńskiej Noah Conference - jednej z największych i najważniejszych konferencji dla start-upów.

Do konkursu zgłoszono ponad 300 kandydatur z 33 krajów, w tym 10 z Polski. Do prezentacji strategii podczas Paneuropejskiego Dnia Mediowego zaproszono 7 spółek konkurujących o główną nagrodę, w tym poświęcony modzie polski start-up Showroom.pl.

Decyzję o wyborze zwycięzcy podjęło niezależne międzynarodowe jury w składzie Philipp Freise (partner w KKR), Anil Hansjee (dyrektor do spraw inwestycji w Modern Times Group), Sonali De Rycker (partner w Accel Partners), Deven Parekh (dyrektor zarządzający w Insight Venture Partners), Gilad Novik (partner w Horizons Ventures) i polski przedstawiciel Michał Sadowski (współzałożyciel i prezes Brand24).

Decyzją międzynarodowego jury, pierwsza w historii nagroda Pan-European Media Prize w kwocie 1,55 mln euro w budżecie mediowym przyznana została spółce Flaviar. To amerykańskie przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom nowy sposób odkrywania alkoholi z wyższej półki, w tym whisky, rumu, ginu czy koniaku, za pomocą odpowiedniego abonamentu. Co miesiąc abonenci Flaviar otrzymują specjalnie wybrany pakiet próbek dobranych przez specjalistów z branży. Wygrana w konkursie pozwoli spółce na ekspansję na rynki europejskie, w tym polski.

Nagrody dotyczące niemieckich mediów rynkowych przyznano spółkom Cashboard, Flaviar oraz polskiemu Showroom.

- Ogromną przyjemnością było dla mnie sędziowanie w tym konkursie, przy tak silnej konkurencji. Start-upy wykazywały innowacyjność i dojrzałość biznesową, której zakorzenione już na rynku spółki mogłyby się uczyć. Jestem szczególnie zadowolony z faktu, że wśród pretendentów do nagrody tak silnie reprezentowana była Polska, co dowodzi, że istnieje tu ogromny potencjał i zapas świeżych, innowacyjnych pomysłów, które możemy propagować na świecie

- podsumował wydarzenie Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand 24, który był jednym z członków jury.


TVN Ventures - nowy projekt Grupy TVN, foto: TVN

Grupa TVN rusza z nowym projektem - funduszem TVN Ventures, foto: TVN


Grupa TVN jest wiodącą, zintegrowaną grupą medialną w Polsce, działającą w ramach trzech głównych segmentów biznesowych: nadawanie i produkcja telewizyjna, cyfrowa płatna telewizja satelitarna oraz online. W portfolio Grupy TVN są obecnie takie kanały telewizyjne jak: TVN (TVN HD), TVN7 (TVN7 HD), ITVN (TVN International), ITVN Extra (TVN International Extra) TVN24 (TVN24 HD), TVN24 Biznes i Świat, TVN Meteo (planowane przekształcenie w TVN Meteo Activ - więcej tutaj), TVN Turbo (TVN Turbo HD), TVN Style (TVN Style HD), NTL Radomsko, TTV (TTV HD) i Telezakupy Mango 24. Nadawca pracuje już nad kolejnymi stacjami - obok TVN Meteo Activ będzie to także TVN Fabuła (więcej tutaj).

TVN jest także w 32 proc. właścicielem spółki ITI Neovision (Grupa CANAL+ ma 51 proc. udziałów a Liberty Global, który jest także właścicielem sieci kablowej UPC Polska - 17 proc.), która jest operatorem platformy nc+ i nadawcą w Polsce kanałów telewizyjnych, takich jak: CANAL+ (CANAL+ HD), CANAL+ Film (CANAL+ Film HD), CANAL+ Film 2 (CANAL+ Film 2 HD), CANAL+ Family (CANAL+ Family HD), CANAL+ Family 2 (CANAL+ Family 2 HD), CANAL+ Sport (CANAL+ Sport HD), nSport+ (nSport+ HD), Ale Kino+ (Ale Kino+ HD), Planete+ (Planete+ HD), Kuchnia+ (Kuchnia+ HD), Domo+ (Domo+ HD), MiniMini+ (MiniMini+ HD), teleTOON+ (teleTOON+ HD) i Strefa Abonenta. Spółka posiada też koncesje na stacje Sport 2, Sport 3 i Liga+, które do dziś nie zostały jeszcze uruchomione (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...