reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange rozpocznie sprzedaż prądu w całej Polsce

dodano: 2015-02-12 18:30 | aktualizacja: 2015-02-12 18:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Orange Polska

Orange W dniu 10 lutego 2015 roku zarząd Orange Polska przyjął uchwałę dotyczącą komercyjnego wdrożenia oferty sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych pod marką Orange na terenie całej Polski. Podjęcie tej decyzji jest efektem pozytywnych wyników pilotażu tych usług uruchomionego przez Orange Polska w trzecim kwartale 2014 roku (więcej tutaj)Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oferta będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży Orange Polska i jest skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw korzystających odpowiednio z taryfy G i C.

Zakup energii elektrycznej przez Orange Polska na potrzeby jej odsprzedaży do odbiorców końcowych oraz zakup obowiązkowych praw majątkowych ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem partnera hurtowego - spółki Polenergia Obrót S.A., na podstawie ramowej umowy sprzedaży energii oraz ramowej umowy sprzedaży praw majątkowych. Marżę Orange Polska będzie stanowiła różnica pomiędzy kosztami zakupu energii elektrycznej a ceną jej odsprzedaży. - Wypracowany mechanizm współpracy znacząco ograniczył ryzyko zmienności cen i wolumenów zakupu energii. Pozwala on na zabezpieczenie oczekiwanej marży i umożliwia zmianę cen na rynku detalicznym odpowiednio wcześnie przed okresem dostawy energii do klienta końcowego - czytamy w komunikacie.

Jak informuje operator, Orange Polska planuje stworzenie oferty dla odbiorców końcowych, która będzie wyróżniała się na tle konkurencji zarówno jakością obsługi jak i atrakcyjnymi cenami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach jednostki organizacyjnej Orange Polska a usługi i produkty będą oferowane pod nazwą handlową Orange Energia. - Oferta Orange Energia będzie wpływać pozytywnie na zwiększenie lojalności klientów w stosunku do marki Orange - czytamy w komunikacie.

Orange Polska zawarł również generalne umowy dystrybucyjne z pięcioma największymi operatorami systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej, tj. RWE Stoen Operator sp. z o.o., Energa-Operator S.A., Enea Operator sp. z o.o., Tauron Dystrybucja S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A. zapewniające dystrybucję energii zakupionej od Orange Polska do odbiorców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...