reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skazani za sharing Sky DE

dodano: 2015-02-20 11:29 | aktualizacja: 2017-06-13 12:28
autor: HP | źródło: AAPA

czaszka biała.jpg W trzech oddzielnych sprawach karnych z udziałem członka Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA) - niemieckiej platformy satelitarnej Sky Deutschland, lokalne sądy w Niemczech nałożyły kary grzywny i kary więzienia w zawieszeniu na operatorów trzech serwerów card sharingu - odpowiednio w Recklinghausen, Monachium i Pforzheim.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa w sądzie w Bochum zakończyła się nałożeniem kary więzienia w zawieszeniu na 1 rok i 6 miesięcy oraz kary grzywny w wysokości 2.000 euro na głównego sprawcę card sharingu w Recklinghausen. Sąd w Bochum oświadczył, że z card sharingu korzystało 423 użytkowników, którzy wyrządzili szkodę na kwotę 430.000 euro, generując jednocześnie przychody w wysokości 143.000 euro dla operatora serwera, a także stratę dla organu podatkowego w wysokości 34.000 euro.

Sąd w Monachium skazał lokalnego operatora serwera card sharingu, nakładając karę w wysokości 1 roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz karę grzywny 1.700 euro. Sąd w Manachium postanowił, że card sharing był oszustwem komputerowym na skalę przemysłową; oszustwo zostało popełnione wspólnie z użytkownikami. Sprawy sądowe przeciwko użytkownikom będą toczyć się w miejscach zamieszkania poszczególnych użytkowników: pierwsza z nich została już przeprowadzona, a użytkownik został już skazany.

Sprawa w sądzie Pforzheim zakończyła się wyrokiem 1 roku więzienia w zawieszeniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...