reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Licencjonowanie patentów DVB-S2X

dodano: 2015-02-19 23:15 | aktualizacja: 2015-02-22 10:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: DVB

DVB-S2X DVB poinformowało, że wspiera tworzenie programu licencjonowania obejmującego patenty niezbędne dla specyfikacji DVB-S2X pod nazwą „Second generation framing structure, channel coding and modulation systems for Broadcasting, Interactive Services, News Gathering and other broadband satellite applications; Part 2: DVB-S2 Extensions (DVB-S2X)”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze spotkanie posiadaczy technologii DVB-S2X powinno nastąpić 25 marca 2015 roku o godz. 14:00 w Hilton Copenhagen Airport Hotel w Kopenhadze. Spotkanie jest otwarte dla każdego, kto uważa, że ma patenty istotne dla specyfikacji DVB-S2X. Specyfikacja techniczna DVB-S2X została sfinalizowana i zatwierdzona przez DVB Steering Board w marcu 2014 i oczekuje teraz na oficjalną normalizację przez ETSI.

DVB-S2X jest rozszerzeniem specyfikacji DVB-S2, zapewniającym dodatkowe technologie i funkcje. DVB-S2X ma być opublikowane jako ETSI EN 302 307 część 2 (DVB-S2 jest częścią 1). S2X oferuje zwiększoną wydajność i funkcje dla podstawowych zastosowań DVB-S2, w tym DTH, kontrybucji, VSAT i DSNG. Specyfikacja obejmuje również rozszerzony zakres SNR (stosunku sygnału do szumu) dla takich zastosowań, jak zastosowania mobilne. Najistotniejsze funkcje dla DTH to łączenie kanałów (channel bonding) i większe zróżnicowanie opcji modulacji i FEC w połączeniu z nowymi roll-offami 5 proc. i 10 proc. (w uzupełnieniu do 20 proc., 25 proc. i 35 proc. w DVB-S2). Channel bonding do 3 kanałów satelitarnych umożliwi większe prędkości przesyłu danych zagregowanych i pozwoli na dodatkowy zysk multipleksowania statystycznego dla usług o wysokiej przepływności, takich jak UHD. Obowiązkowe wdrożenie VCM (zmiennego kodowania i modulacji) w odbiornikach daje możliwość zwiększenia wydajności widmowej dla usług UHD, gwarantując ciągłość usług w czasie ulewnego deszczu przez simulcasting dobrze zabezpieczonych komponentów SD. Większe zróżnicowanie modulacji i FEC pozwala na większą elastyczność działania.

DVB-S2X zostało wprowadzone w tym samym czasie co nowy standard kompresji HEVC. Oczekuje się, że nowe odbiorniki satelitarne będą łączyć w sobie te dwie technologie, by uzyskać bardziej wydajne dostarczanie usług HD, a zwłaszcza UHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...