reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skazany za sharing... odwołał się od wyroku

dodano: 2015-02-28 18:15 | aktualizacja: 2017-06-13 12:28
autor: HP | źródło: AAPA

czaszka biała.jpg Operator sieci card sharingu, który obsługiwał około 400 użytkowników i reklamował swoje usługi za pośrednictwem serwisu eBay przy okazji sprzedaży specjalnie przystosowanych dekoderów, odwołał się od wyroku sądu. Sąd Apelacyjny szczegółowo przeanalizował sprawę i oświadczył, że system ten jest nielegalny i sprzeczny z prawem Unii Europejskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszej instancji operator sieci card sharingu został skazany na 150 godzin prac społecznych (lub 6 miesięcy więzienia) przez sąd karny Dinant. Operator odwołał się jednak od tej decyzji, ale Sąd Apelacyjny w Liege potwierdził naruszenie i zwiększył karę do 250 godzin prac społecznych (lub 18 miesięcy więzienia) i zasądził grzywnę w wysokości 1.800 euro (lub dodatkowo 3 miesięcy pozbawienia wolności).

Wspólnik operatora sieci card sharingu, który sprzedawał subskrypcje w zamian za część opłaty abonamentowej, został skazany na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności i karę grzywny w wysokości 550 euro. Ponadto Sąd Apelacyjny zasądził odszkodowanie dla członków Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA).

Podczas śledztwa policji ustalono, że od uruchomienia sieci w 2007 roku operator zarobił ponad 100.000 euro z nielegalnych działań. Sędzia śledczy znalazł powiązania między sieciami sharingu w Belgii, Francji i Rosji. Dochodzenie wykazało również, że operator card sharingu złożył fałszywe oświadczenia kradzieży u dostawców telewizji po tym, jak karty używane do card sharingu zostały zajęte przez belgijską policję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...