reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Igrzyska Europejskie na sportowych antenach Polsatu

dodano: 2015-03-05 17:46 | aktualizacja: 2015-03-05 18:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Sport logo od 2007 Telewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu) nabyła prawa do pokazania nowej, wielkiej imprezy sportowej - Igrzysk Europejskich, które odbędą się w dniach 12-28 czerwca tego roku w Azerbejdżanie, pod auspicjami Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Polski Komitet Olimpijski (PKOl) planuje wysłać do Baku reprezentację, w której znajdzie się niemal 200 polskich sportowców.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat wzbogaciła ofertę programową kanałów sportowych nabywając prawa do zupełnie nowej imprezy - Igrzysk Europejskich Baku 2015. - Organizacja wydarzenia przez Europejski Komitet Olimpijski i możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskiej do Rio, daje pewność, że w Igrzyskach wystartuje cała plejada europejskich gwiazd sportu - czytamy w komunikacie. Sportowe kanały grupy Polsat przez 17 dni rywalizacji pokażą po kilka godzin dziennie bezpośredniej relacji z najważniejszych dla polskich kibiców dyscyplin m.in. siatkówki, pływania, kolarstwa i zawodów lekkoatletycznych, boksu czy zapasów.  

Pomysł na organizację Igrzysk Europejskich urzeczywistnił się w 2012 roku, kiedy Europejski Komitet Olimpijski podjął decyzję o organizacji zawodów i zachowania jej cykliczności, podobnie jak Igrzysk Olimpijskich co 4 lata. Po raz pierwszy w historii Igrzyska Europejskie zostaną zorganizowane w stolicy Azerbejdżanu - Baku w dniach 12-28 czerwca tego roku. Do dziś komitety olimpijskie poszczególnych krajów zgłosiły do udziału w imprezie ponad 6 tysięcy sportowców z niemal 50 krajów, którzy będą rywalizować w 20 dyscyplinach, w tym w aż 16 olimpijskich. Co najważniejsze Igrzyska Europejskie będą dla sportowców przepustką do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama