reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pojedynek na życie” od 8.04 w Lifetime

dodano: 2015-03-11 15:45 | aktualizacja: 2015-03-11 18:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks Poland

Lifetime Jedno przypadkowe wydarzenie zmienia na zawsze życie pewnej dwudziestoczterolatki. Od tej chwili rozpoczyna się pojedynek, w którym gra toczy się o najwyższą stawkę - życie. Nowy serial kanału Lifetime „Pojedynek na życie” w kwietniu br. zadebiutuje na antenie tej stacji (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
April (Italia Ricci) jest inteligentną i charyzmatyczną młodą dziennikarką, która stara się rozpocząć karierę w jednym z bostońskich dzienników. Aby wybić się z tłumu i pokazać swoje umiejętności potrzebuje nietuzinkowej historii. Gdy nie goni za sensacją, stara się utrzymać dobre relacje z rodziną - owdowiałą matką Sarą (Mary Page Keller), buntowniczą młodszą siostrą Brenną (Haley Ramm) i babcią Emmą (Rebecca Schull).

Italia Ricci w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


April jest w przełomowym momencie swojego życia: właśnie dostała szansę, aby zaimponować redaktorowi naczelnemu wywiadem z gwiazdą futbolu, a znajomość z przystojnym współpracownikiem Dominikiem (Richard Brancatisano) zaczyna rozkwitać. Niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że April ląduje w szpitalu, gdzie onkologiem jest George (Steven Weber), jej wujek, z którym zerwała kontakt po śmierci ojca. To on odkrywa, że April ma białaczkę.

Italia Ricci w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


Serial pokazuje zachowanie April w obliczu przytłaczających wiadomości, podczas gdy jej stresująca praca i życie uczuciowe dla niejednej młodej dziewczyny byłyby już wystarczającym obciążeniem. Mimo to bohaterka nie zamierza porzucić swoich marzeń. W tej trudnej wędrówce, April odkryje w sobie nieznane dotąd pokłady siły i pasji i zrozumie, że czasem trzeba spojrzeć śmierci prosto w oczy, by zacząć żyć na prawdę.

Italia Ricci w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


„Pojedynek na życie" jest adaptacją serii w języku hiszpańskim stworzonej przez meksykańską stację Televisa. Serial jest efektem współpracy pomiędzy BV Family Productions, Lionsgate i ABC Family. W serialu występują gwiazdy takie jak: Italia Ricci, Mary Page Keller, Aisha Dee, Richard Brancatisano i Haley Ramm. Gościnnie występują również Steven Weber i Rebecca Schull, znani  z popularnego serialu „Skrzydła”. Do grona producentów wykonawczych należą: Patrick Sean Smith, Susanna Fogel, Joni Lefkowitz i Aaron Kaplan.

„Pojedynek na życie” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Pilot”
emisja: środa, 8 kwietnia 2015 roku o 22:00

April (Italia Ricci) to młoda dziennikarka, mieszkająca w Bostonie z matką, Sarą (Mary Page Keller) młodszą siostrą Brenną (Haley Ramm) i babcią Emmą (Rebecca Shull). Dziewczyna próbuje wykorzystać swoje 5 minut w wielkim dziennikarskim świecie. Udaje jej się dostać na wyłączność wywiad z gwiazdą futbolu zamieszanym w aferę narkotykową. Aby doprowadzić rozmowę do skutku musi przełknąć swoją dumę i poprosić o pomoc wujka, z którym od dwóch lat jest skłócona i do którego ma żal za wycofanie się z życia jej rodziny po śmierci ojca. W międzyczasie udaje jej się wreszcie nawiązać znajomość z Dominikiem, kolegą z pracy, który wpadł jej w oko. Znajomość kwitnie, a wywiad być może okaże się furtką do upragnionej kariery. Wszystko idzie w dobra stronę, aż do momentu, w którym April zastaje George’a pod swoim domem z zatroskaną miną i ze zwalającą z nóg informacją - April ma białaczkę.

Odcinek 2.:  „Potrzebna pomoc”
emisja: środa, 15 kwietnia 2015 roku o 22:00

April nie chce, aby choroba wpłynęła na jej karierę. Podczas zbierania materiałów o kandydacie na gubernatora wpada na jego syna Leo (Scott Michael Foster). April poznaje też zaskakujące fakty dotyczące jej rodziny. Tymczasem Sara robi postępy w randkowaniu przez Internet, ale zmaga się z problemami samotnego wychowywania młodszej córki. Okazuje się, że Brenna kłamała na temat swoich „zajęć pozalekcyjnych”.

Odcinek 3.: „Rak, seks i marchewki”
emisja: środa, 22 kwietnia 2015 roku o 22:00

Gdy związek z Dominikiem zaczyna nabierać rumieńców, April dowiaduje się o jego reputacji biurowego playboya i zaczyna mieć poważne wątpliwości co do szczerości ich relacji. By oderwać myśli od Dominikaa i stanąć twarzą w twarz ze swoją chorobą, przyjmuje w pracy zadanie - ma zbadać sprawę cudownego soku mającego rzekomo leczyć raka, i nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z jego twórcą, Geraldem (gościnnie Sam Anderson). Tymczasem Sara musi odnaleźć się w krępującej sytuacji - urządza kolację, by jej nowy chłopak mógł poznać rodzinę.

Richard Brancatisano i Italia Ricci w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


Odcinek 4.: „Wyśpię się po śmierci”
emisja: środa, 29 kwietnia 2015 roku o 22:00

April coraz trudniej pogodzić rolę wspierającej córki, siostry i dziennikarki z nasilającymi się objawami choroby. Gdy opuszcza ważną wizytę lekarską, George poucza ją, by ustaliła swoje priorytety. April coraz bardziej zagłębia się w historię syna kandydata na gubernatora, Leo Hendriego, który podobnie jak April skrywa przed światem swój sekret. Tymczasem, ku własnemu zaskoczeniu, Brenna odnajduje wspólny język z Greer, jedną z najbardziej popularnych dziewczyn w szkole. Właśnie takich dziewczyn Brenna starała się do tej pory unikać jak ognia.

Scott Michael Foster i Italia Ricci w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


Odcinek 5.: „Wszystko zostaje w rodzinie”
emisja: środa, 6 maja 2015 roku o 22:00

Dominik w ramach zabawy zabiera April do wróżki, jednak otrzymana przepowiednia wprawia ich oboje w zakłopotanie. Dominik wyjawia April sekret dotyczący jego rodziny. Kiedy sprawy jej bliskich zaczynają przerastać dziewczynę, April werbuje Dominika do pomocy w odszukaniu informacji o nieślubnej córce jej ojca, Natalie. April otrzymuje od George’a oficjalną diagnozę. Obawy Sary o zdrowie córki rosną, co prowadzi do konfrontacji z bratem jej zmarłego męża.

Odcinek 6.: „Otwarte umysły, pełnia życia, brak apetytu”
emisja: środa, 13 maja 2015 roku o 22:00

April zostaje niespodziewanie zaproszona przez Bruce’a Hendriego, by towarzyszyć mu na planie spotu wyborczego. W trakcie nagrań Leo wyczuwa obawy April dotyczące wyjawienia jej sekretu i wyzywa ją do wzięcia losu w swoje ręce. Nie mogąc odmówić, April kosztuje brawury i beztroski życia, jakie prowadzi Leo. Jednak, gdy zabawa idzie za daleko, April przekonuje się o tym, jak poważna jest jego choroba. W tym samym czasie Brenna nabiera wątpliwości, co do jej związku z Kieranem. Sytuacja zaostrza się, gdy dochodzi do spięcia Kierana z Greer.

Odcinek 7.: „Nieplanowane rodzicielstwo”
emisja: środa, 20 maja 2015 roku o 22:00

April udaje się na wizytę do specjalisty od płodności, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach związanych z chemioterapią. Spotyka się też z grupą wsparcia, by podjąć decyzję dotyczącą wyjawienia Dominikowi prawdy o białaczce. April zamierza napisać negatywny artykuł o Brucie Hendriem, w czym wspiera ją Leo. W końcu dziewczyna zostaje zauważona w pracy. George stara się pomóc Sarze w poradzeniu sobie z emocjami i presją związaną z chorobą April. Dominik otrzymuje ofertę, która może zmienić wszystko.

„Pojedynek na życie” - główni bohaterowie:

Italia Ricci (April) - urodzona w Richmond Hill Ontario i wychowana w Newmarket Italia od zawsze chciała pracować jako aktorka. Zaczęła karierę w wieku dziewięciu lat. Często brała udział w produkcjach lokalnego teatru i kontynuowała tę współpracę aż do końca liceum. W czasie studiów na akademii teatralnej nadal uczestniczyła w szkolnych przedstawieniach, a w wakacje pracowała również jako modelka. Choć bardzo lubiła występować na scenie, Ricci wiązała swoją przyszłość w show-biznesie raczej z branżą prawniczą. Tak było aż do momentu, gdy pewnego dnia w szkole, przyjaciel zapytał ją, czy nie chciałaby zagrać jako statystka w „American Pie: Naga mila". Podczas przerwy obiadowej jeden ze scenarzystów podszedł do niej i zapytał, czy chciałaby zamiast tego odegrać jedną z ról drugoplanowych. Ostatecznie Ricci otrzymała jedną z ważniejszych ról w filmie. To właśnie podczas kręcenia „Nagiej Mili” nawiązała kontakty, dzięki którym mogła zagrać w kolejnej części - „American Pie: Bractwo Beta". Po ukończeniu Queen University w Kingston, Ontario, Ricci postanowiła wstrzymać się z rozpoczęciem studiów prawniczych na Univeristy of Toronto na rzecz budowania kariery w Hollywood. Aby przekonać się, czy aktorstwo zapewni jej utrzymanie, dała sobie dwa lata. Niemal natychmiast po przeprowadzce otrzymała rolę Chase Renwood w serii „Aaron Stone” w kanale Disney XD. Gościnnie wystąpiła też w takich seriach jak „CSI: Las Vegas”, „House”, „Greek”, a także „Jak poznałem waszą matkę”. Następnie otrzymała rolę Sashy w „Secret Girlfriend”, oraz Maggie w „Unnatural History”. Ricci odnosi też sukcesy na dużym ekranie. Można ją zobaczyć na przykład jako Samanthę - obiekt westchnień światowego i wszystko wiedzącego Deana Slatera (Mitchell Jarvis) w niezależnej komedii „Resident Advisor” autorstwa Sander Brothers. Odegrała też rolę sympatii tytułowego Jona (Joseph Gordon-Levitt) w „Don Jonie”, a także Allison w thrillerze Sony'ego „Potępienie” z 2014 roku, filmie opowiadającym o grupie przyjaciół próbujących przeżyć biblijny koniec świata, autorstwa i reżyserii Casey La Scala. Gdy nie zajmuje się aktorstwem, Ricci gotuje, czyta, maluje, grywa w gry wideo i opiekuje się swoimi psami - Daisy i Boo. Regularnie angażuje się również w działania One Heartland - organizacji non-profit walczącej o poprawienie warunków życiowych rodzin dotkniętych HIV/AIDS i innymi zagrażającymi życiu chorobami. Obecnie mieszka w Los Angeles. Aktorka prowadzi również Twittera - @italiaricci

Mary Page Keller (Sara) - aktorski fach Mary Page Keller szlifowała na Uniwersytecie w Maryland i w Bostońskim Konserwatorium Muzycznym. Zyskane tą drogą umiejętności zapewniły jej wiele ról w jednym z waszyngtońskich teatrów. Po dalszym treningu i pracy w Nowym Jorku przeprowadziła się do Los Angeles, aby zagrać w serialu „Duet” dla nowopowstałej Fox Network. Następnie odegrała kilka ważnych ról w takich seriach jak „Baby Talk”, „Camp Wilder”, „Joe's Life” i wielu innych telewizyjnych programach. Keller niedawno zdobyła powszechne uznanie krytyków za rolę w wielokrotnie nagradzanym filmie „Debiutanci” z Ewanem McGregorem i Christopherem Plummerem. Obecnie mieszka w Los Angeles wraz z mężem, z którym tworzy scenariusze - Thomasem Ianem Griffithem.

Italia Ricci, Mary Page Keller i Haley Ramm w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland

Steven Weber, Italia Ricci, Mary Page Keller i Haley Ramm w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland

Steven Weber, Italia Ricci, Mary Page Keller i Haley Ramm w serialu „Pojedynek na życie”, foto: A+E Networks Poland


Haley Ramm (Brenna) - aktorkę można było oglądać w roli Abby Boyd, córki Jasona Batemana w thrillerze „Disconnect”. Ramm jest też dobrze znana z dwóch sezonów „Bez śladu” Jerry'ego Bruckheimera, a także z roli Heather Spencer w filmie MTV „Worst. Prom. Ever.”. Do sukcesów Ramm należą również godne uwagi gościnne występy w serialach telewizyjnych „Mentalista”, „Chirurdzy”, „CSI”, „Trzy rzeki”, „Siostra Hawthorne”, „Ostry dyżur” i „iCarly”. Ramm grała w filmach takich jak „Skateland”, który miał swoją premierę na festiwalu w Sundance w 2010 roku, „Czerwony stan”, „Mordercza opona”, „Almost Kings”, „X Men: Ostatni bastion”, „Plan lotu”, „Wszystko za życie” i w wielu niezależnych produkcjach z czasów, gdy była jeszcze dzieckiem. W wolnym czasie Ramm uwielbia oglądać klasyczne kino. Interesuje się również literaturą, jazdą konną i fotografią. Aktorka mieszka obecnie Los Angeles. Jej twitterowy nick to @halesbells .

Aisha Dee (Beth) - znana ze swojej najnowszej roli MacKenzie w komedii „Jak ja nie znoszę mojej córki” stacji Fox. Australijska aktorka Aisha Dee zagrała również Tashę w serial „Terra Nova” i Christine w australijsko-brytyjskim serialu „Dead Gorgeous”. Wielki przełom w karierze Dee nastąpił w 2008 roku, wraz z otrzymaniem roli Desiree w niezwykle popularnej w Ameryce serii „Przygody w siodle”, stworzonej na skutek współpracy Australia Crawford Productions z Canada's Protocol Entertainment. Dee nagrała kilka piosenek do albumu „Przygód w siodle”, gromadząc przy tym rzeszę oddanych fanów. Wkrótce potem zagrała w filmie „Podniebny pościg” nagrywanym w Nowej Zelandii. Od wczesnych lat dzieciństwa Dee trenowała techniki wokalne i wszystkie style tańca, w tym jazz, stepowanie i balet klasyczny. Obecnie mieszka w Los Angeles. Asihę Dee można śledzić na Twitterze pod nazwą @aishadee.

Richard Brancatisano (Dominic) - jest jednocześnie aktorem i muzykiem. Od niedawna występuje w australijskim serialu „Reef Doctors”. Zagrał również Rhysa w trzecim sezonie australijskiego serialu dla nastolatków „Akademia Tańca”. Do innych ról telewizyjnych Brancatisano należą: postać Saxona w serialu telewizyjnym „Dripping in Chocolate”, Guido w australijskim miniserialu „Underbelly Razor”, Vittorio w długiej australijskiej operze mydlanej „Home & Away", główną rolę w „The Elephant Prinesses" i gościnną rolę Darcy'ego w „White Collar Blue". Pierwszą główną rolę odegrał jako Xander w „Power Rangers: Mistyczna Moc" Disney'a. Pierwszym filmem fabularnym Brancatisano był „BAIT", w którym zagrał rolę Rory’iego występując wraz z Xavierem Samuelem i Sharni Vinsonem. Brancatisano jest znakomitym gitarzystą i wokalistą, który występował z takimi artystami jak Gin Wigmore, Teddy Geiger, Ali Campbell z UB40, Amy Pearson, Olivią Newton John, Guy’em Sebastianem i Christine Anu.
Richard Brancatsino prowadzi Twittera pod nickiem @RichardBrancat

Scott Michael Foster (Leo Hendrie) - od młodego redaktora szukającego prawdy skrytej za światowymi tajemnicami w „Zero Hour" przez posiadającego poważny kompleks oportunistę z „Californication" i sympatycznego, żyjącego pełnią życia faceta z „Greek". Scott Michael Foster stworzył jedne z najbardziej wszechstronnych postaci dzisiejszej telewizji. Foster urodził się w stanie Illinois a wychował w Dallas, w Teksasie. Od najmłodszych lat wiedział, że chce zostać aktorem. Do dwunastego roku życia mieszkał na obrzeżach Chicago, gdzie ucząc się w domu pomagał rodzicom w prowadzeniu farmy. Gdy jego starsza siostra zaczęła grać w teatrze, Scott zainteresował się światem show-biznesu. Wkrótce po przeprowadzce do Dallas, zaczął grać teatrze w ramach zajęć dodatkowych w gimnazjum. Warsztat szlifował następnie w liceum, aż udał się na studia w Collin County Community College. W 2004 roku Foster postanowił przenieść się do Los Angeles. Wkrótce potem dał kilka występów w kinie niezależnym, dzięki czemu zyskał rolę Cappiego w serialu „Greek", która stała się jego głównym zajęciem przez następne pięć lat. W czasie pracy na planie „Greek", Foster napisał, wyprodukował i zagrał w swoim własnym projekcie „Neighbros". Serial doczekał się pierwszego sezonu w 2011 roku. Chociaż Fosterowi bardzo spodobało się tworzenie własnego programu, postanowił wstrzymać się ze wszystkimi projektami roboczymi i skupić się na grze. Nim „Greek" zakończyło nagrania w 2011 roku, Foster zaznaczył już swoją pozycję w branży i nawiązał znajomości zawodowe, które rozwijały się w ciągu kolejnych lat. Foster prowadzi twittera pod nickiem @scottmfoster

Steven Weber (George) - nic dziwnego, że syn klubowego wokalisty i agenta z Nowego Jorku poczuł miłość do reflektorów już we wczesnych latach dzieciństwa. Zanim jeszcze poszedł do trzeciej klasy Steven Weber występował już w telewizyjnych reklamach. Dążenie do kariery aktorskiej zaowocowało debiutem w filmie „Chłopak z klubu Flamingo" i w operze mydlanej „As the World Turns". Pojawił się również w filmie wojennym „Hamburger Hill" i na Broadwayu w „The Real Thing", ale to dopiero rola w „Skrzydłach", przyniosła Weberowi światową sławę. To tam wraz z Timem Dalym przez siedem sezonów odgrywali braci prowadzących linie lotnicze „Nantucket", które miały tylko jeden samolot do dyspozycji. Kariera aktorska Webera jest tak eklektyczna jak to tylko możliwe - od roli w horrorze Stephena Kinga „Lśnienie", po rolę Kennedy'ego w „The Kennedy's of Massachusetts". Filmy, w których grał również pokazują wszechstronność Webera, od thrillerów "Sublokatorka" czy „Bez skrupułów" po gejowską komedię romantyczną „Jeffrey” i rolę marnego sutenera w musicalu „Reefer Madness”. Wracając na scenę Weber odegrał wiodącą rolę w przebojowym musicalu „Producenci”. Zagrał również z Kevinem Spacym i Mary Stuart Masterson w londyńskiej produkcji „National Anthems", a ostatnio także w Brodway'owskim „Filantropie". Webera można znaleźć na Twitterze pod nickiem @TheStevenWeber

„Pojedynek na życie” - ekipa producencka:

Susanna Fogel i Joni Lefkowitz (producentki wykonawcze „Pojedynku na życie") - opracowały kilka scenariuszy dla filmu i telewizji, w tym dwóch pilotów komedii dla HBO (z których ostatni - „Washingtonienne" - współtworzyły z Sarą Jessicą Parker), a także do pełnometrażowej komedii „What was I thinking?" dla New Line Cinema. Napisały i zagrały również w internetowej serii „Joni i Susanna", wyreżyserowanej przez Susannę. Susanna i Joni są także aktywne w niezależnym środowisku filmowym jako absolwentki programu dla scenarzystów Sundance Screenwriters Lab. Na początku 2013 roku otrzymały grant Indian Paintbrush i ukończyły produkcję ich fabularnego debiutu „Life Partners", z Suzanne w roli reżyserki i Joni w roli producentki. Joni możecie śledzić na Twitterze jako @jonikat

„Pojedynek na życie” - emisja w środy (od 8 kwietnia 2015 roku) o 22:00 w Lifetime (Lifetime HD).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Opticum AX Black Buster 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum z czarno-czerwonej...

35 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama