reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTL Radomsko - kanał TVN - chce być na satelicie

dodano: 2015-03-13 10:51 | aktualizacja: 2015-03-13 13:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

NTL Radomsko Niezależna Telewizja Lokalna Grupa TVN Należąca do Grupy TVN lokalna telewizja NTL Radomsko chce nadawać na satelicie - wynika z informacji serwisu wirtualnemedia.pl. Nadawca wystąpił już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z wnioskiem o rozszerzenie naziemnej koncesji o emisję satelitarną. Dodajmy, iż o możliwości pojawienia się kanału NTL Radomsko na satelicie satkurier.pl pisał w 2013 roku (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał NTL Radomsko mogą obecnie oglądać bezpłatnie odbiorcy MUX L3 w okręgu radomszańsko-częstochowskim oraz abonenci wybranych sieci kablowych i IPTV. Stacja nadaje od 1994 roku. Od 2005 roku należy do Grupy TVN. 8 stycznia br. KRRiT przedłużyła stacji koncesję do 2025 roku (więcej tutaj).

Kanał NTL Radomsko pojawi się na satelicie? Na zdjęciu Marzena Andrzejczak w programie NTL Radomsko „Kurier”, foto: TVN


Przypomnijmy, iż w przeszłości dzięki NTL Radomsko zwiększał się naziemny zasięg TVN, bowiem w czasie, gdy kanał NTL Radomsko nadawał naziemnie analogowo, sporą część ramówki stanowiła retransmisja programu TVN. Resztę wypełniały pasma lokalne. Obecnie TVN, za pośrednictwem drugiego multipleksu (MUX 2) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), można już oglądać bezpłatnie praktycznie w całym kraju, a NTL Radomsko nadaje samodzielnie w całości własny program. W przypadku pojawienia się na satelicie nadawca planuje poszerzenie ramówki o audycje ponadlokalne z archiwum Grupy TVN.

Dodajmy, iż za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird (13°E), poza NTL Radomsko i TTV HD, są dostępne wszystkie stacje telewizyjne związane z Grupą TVN. Są obecne w pakietach platform nc+, Orange TV i Cyfrowy Polsat. Dodatkowo kanał Telezakupy Mango 24 jest dostępny w niekodowanym przekazie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...