reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

FOX Sports w Polsce? Nieprędko...

dodano: 2015-03-18 21:59 | aktualizacja: 2015-03-19 02:59
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: sportbusiness.com

Fox Sports FOX zaprzecza informacjom jakoby brał udział w przetargu o prawa do transmisji spotkań piłkarskiej Ekstraklasy w Polsce. Co więcej nadawca zaprzecza także, że planuje w najbliższym czasie uruchomić kanał FOX Sports w naszym kraju, określając polski rynek jako nie priorytetowy dla projektu uruchomienia stacji w Europie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kelly Butler, wiceprezes FOX Sports Europe and Africa, powiedziała w wywiadzie dla TV Sports Markets 18 marca, iż FIC nie jest aktualnie zaangażowany w przetarg dotyczący praw do transmisji spotkań polskiej Ekstraklasy.

FOX początkowo złożył ofertę w przetargu na prawa do transmisji Ekstraklasy na sześć lat począwszy od sezony 2015-16 do 2020-21, ale po kilku miesiącach negocjacji nie udało się dojść nadawcy do porozumienia z agencją MP & Silva, która odpowiada za sprzedaż praw zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym.

Analitycy polskiego rynku medialnego spodziewają się, że prawa do transmisji na żywo mogą zostać rozdzielone pomiędzy ich dotychczasowego posiadacza - CANAL+, a paneuropejski kanał sportowy Eurosport. CANAL+ będzie w takim przypadku oferować spotkania w ramach platformy satelitarnej nc+ oraz w sieciach kablowych.

W walkę o prawa do transmisji spotkań Ekstraklasy zaangażowana ma być nadal także Telewizja Polsat.

FIC planował uruchomić kanał FOX Sports w Polsce, ale jak twierdzi nadawca nasz kraj nie jest obecnie traktowany jako priorytetowy dla europejskiej ekspansji FOX Sports.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...