reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews ma nowego partnera na Ukrainie

dodano: 2015-03-19 17:34 | aktualizacja: 2015-03-19 17:57
autor: Rafał Olchowik | źródło: telesat-news.net

EuroNews Logo 2008 Największej paneuropejskiej telewizji informacyjnej Euronews udało się pozyskać nowego partnera na Ukrainie. Będzie nim prywatny koncern Inter Media Group, nadawca najpopularniejszego w tym kraju kanału Inter. Obie strony zawarły porozumienie, której przedmiotem będzie rozwój i umacnianie ukraińskiej wersji językowej przy kanale Euronews.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa, która przewiduje szeroką współpracę z wykorzystaniem możliwości medialnych obu partnerów i wymianę treści, była zaaprobowana przez radę nadzorczą Euronews w Paryżu. Oficjalnie została zawarta na początku marca br.. W rezultacie Inter Media Group został strategicznym partnerem Euronews na Ukrainie.

Dla nas współpraca z Euronews wygląda bardzo obiecująco, zwłaszcza w świetle aktualnej sytuacji społeczno-politycznej. Niezwykle ważne jest podjęcie konkretnych kroków, które pomogą w świadomości naszych obywateli ukształtować rzeczywisty obraz europejskiego trybu życia oraz dostarczyć im terminowych i zrozumiałych informacji z Europy

- powiedziała kierownik Inter Media Group, Anna Bezludnaja.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z wiodącą grupą medialną na Ukrainie. To oznacza podwójną korzyść, ponieważ efektem będzie wzmocnienie nadawania Euronews na Ukrainie i rozpowszechnianie informacji o Ukrainie na cały świat

- powiedział dyrektor generalny Euronews, Michael Peters.

Przypomnijmy, że na początku marca br. przerwano nadawanie Euronews z ukraińską ścieżką dźwiękową na satelicie Amos 2 (4°W). Był to efekt zakończenia współpracy z obecnym partnerem – Narodową Telekompanią Ukrainy, która nie ma środków na dalsze finansowanie projektu. Ukraiński lektor pozostał w głównym przekazie kanału na satelicie Eutelsat Hot Bird 13D (13°E) i teraz stało się jasne, że projekt poprowadzi dalej ukraiński, prywatny koncern medialny Inter Media Group.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...