reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fałszywi pracownicy TK Chopin złapani

dodano: 2015-03-23 15:25 | aktualizacja: 2015-03-23 16:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Kablowa Chopin

TVK Chopin W czwartek, 19 marca br., na kilka minut przed godziną 16:00 operator Telewizji Kablowej Chopin (TK Chopin) z Wejherowa otrzymał informacje o dwóch mężczyznach, którzy podszywali się pod pracowników tej sieci. Oszuści namawiali klientów do zapłaty 400 zł. Dzięki szybkiej reakcji policji, mężczyzn udało się złapać na gorącym uczynku - podał należący do TK Chopin serwis nadmorski24.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- 19 marca pracownice call-center poinformowały nas o tym, że abonenci informują, iż na osiedlu pojawili się panowie, przedstawiający się jako pracownicy Telewizji Kablowej Chopin. Panowie proponowali wniesienie opłaty za abonament do końca tego roku. Była to kwota około 400 zł

- wyjaśnia Małgorzata Machol, kierownik Biura Obsługi Klienta (BOK) w TK Chopin.


Jak informuje operator, należy pamiętać, że jedyną formą płatności za usługi Telewizji Kablowej Chopin jest konto bankowe. Każdy abonent posiada indywidualny rachunek bankowy, na który dokonuje płatności.

- Żadnych opłat nie kieruje się bezpośrednio do rąk naszych pracowników. Nie są oni do tego upoważnieni, nawet w przypadku montażu czy aktywacji

- dodaje Małgorzata Machol.


- Należy także zwrócić uwagę na samochód, którym porusza się pracownik firmy. Pojazd powinien być oznaczony logiem firmy. Ponadto, jeśli identyfikator, którym posługuje się pracownik, budzi podejrzenia, należy się niezwłocznie skontaktować z Biurem Obsługi Klienta, by zweryfikować jego autentyczność - informuje operator.

Dzięki szybkiej reakcji wejherowskiej policji, potencjalnych oszustów udało się złapać 10 minut po zgłoszeniu. Aktualnie trwa weryfikacja, czy działania mężczyzn związane są z przestępstwem oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...