reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsi operatorzy z Love HD. Będzie też w nc+ i CP?

dodano: 2015-03-24 17:19 | aktualizacja: 2015-03-24 20:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Love HD od marca 2015 roku kanał firmy 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. Marcina Hoszowskiego Stacja Love HD, należąca do firmy 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. Marcina Hoszowskiego, zadebiutowała na rynku. Jednym z pierwszych operatorów, który zdecydował się powiększyć swoją ofertę o ten kanał jest Elsat (Śląska Grupa Multimedialna), u którego stacja zadebiutowała 19 marca br. (więcej tutaj) Przypomnijmy, iż Love w wysokiej rozdzielczości pojawił się w portfolio nadawcy w połowie zeszłego roku (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. Na początku marca br. zaprezentowano nowe logo Love HD (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostęp do Love Hoszowskiego (w SD i/lub HD) mają obecnie abonenci sieci kablowych i IPTV, takich jak UPC Polska, Sat Film, Echostar Studio, STTB, Jambox, Winogradzka Telewizja Kablowa (WTvK), Tel-Kab, Espol, Elsat oraz usługi Videostar.

Przypomnijmy, iż na rynku obecny był też kanał Love firmy Coralcove Limited Radosława Grabca, dostępny jedynie w Cyfrowym Polsacie. 6 listopada 2014 roku stacja ta wstrzymała emisję (więcej tutaj), a 31 grudnia ubiegłego roku została natomiast usunięta z listy Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj i tutaj).

Obaj nadawcy spierają się o prawa do stacji. Więcej na temat sporu obu nadawców dotyczącego kanału Love można przeczytać tutaj.

W ofercie Love HD widzowie znajdą m.in. programy muzyczne, foto: 1 Plus 1 Equals 10 Ltd.


Marcin Hoszowski, prezes zarządu firmy 1 Plus 1 Equals 10 Ltd., właściciela marki Love, w rozmowie z serwisem satkurier.pl mówi o starcie Love HD, a także o szansach na pojawienie się telewizji Love ponownie na satelicie.

Czy operator sieci Elsat jest pierwszym, który zdecydował się wprowadzić do swojej oferty Love HD? Dotychczasowi operatorzy oferowali chyba tylko Love w SD?

Tak, Elsat jest jednym z pierwszych operatorów, którzy wprowadzili „miłość w wysokiej rozdzielczości” do swojej oferty. Telewizja Love HD, jest oficjalnie dostępna mniej więcej od końca ubiegłego roku, lecz część operatorów nie zdecydowała się włączyć jej w tej rozdzielczości do swoich pakietów. Pierwsze testy uruchomiliśmy w połowie ubiegłego roku, aby zaznajomić operatorów z ofertą HD. Potwierdzam tym niemniej fakt, iż 100 proc. naszego kontentu przygotowaliśmy w rozdzielczości Full HD, niczego nie „uzdatniając”. W tym momencie sygnał HD dostępny jest już we wszystkich głównych punktach wymiany ruchu internetowego, jak i w ofercie Evio Polska, czy też SGT/Jambox. Cała operacja trwała być może nieco dłużej niż planowaliśmy, ale w tym momencie mamy bardzo nowoczesne centrum playoutowe umożliwiające nam równoległą emisję nie tylko sygnałów SD i HD, ale również 3D i 4K.

Czy są kolejni operatorzy, którzy w najbliższym czasie wprowadzą Love HD do swoich pakietów? A może są nowi, którzy chcą wprowadzić wersję SD? Jacy?

Podpisaliśmy już kolejne umowy więc jest to kwestia czasu, kiedy zobaczymy Love HD w ofercie kolejnych operatorów. Kontynuujemy również rozmowy z kilkoma dużymi, w tym ogólnopolskimi operatorami i mamy nadzieję, że jeszcze przed wakacjami poważnie powiększymy nasz zasięg. Niewątpliwie przyczynią się do tego podjęte już kilka tygodni temu działania, mające na celu poważny rozwój Love, obecnie jesteśmy w trakcie podpisywania wiążących umów, o czym poinformujemy państwa niebawem.

Jakie są obecnie szanse na powrót Państwa stacji na satelitę? Czy prowadzicie w tej sprawie rozmowy z nc+ i/lub Cyfrowym Polsatem? Czy będzie to wersja SD czy HD?

Cały czas podejmujemy próby rozmów z Cyfrowym Polsatem, choć jest to raczej monolog. Liczymy jednak, że już niebawem sprawy przybiorą inny obrót. Złożyliśmy do sądu zawezwanie do próby ugodowej i mamy nadzieję, że może to wreszcie skłoni operatora do rozmów, przeprosin i powrotu (oryginalnej wersji) Love na platformę. Czy będzie to SD czy HD, tę decyzję pozostawiamy otwartą. Jeśli zaś chodzi o nc+, to mamy coraz więcej zapytań w tej sprawie ze strony widzów i jest to bardzo miłe. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Może nie podobamy się wszystkim, ale jesteśmy kanałem tematycznym i jak każda sprofilowana telewizja mamy rzeszę wiernych i co cieszy najbardziej - ciągle nowych fanów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...