reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjska Angara zamiast Zenita na Sea Launch?

dodano: 2015-03-24 14:18 | aktualizacja: 2015-03-25 12:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: sealaunch

sea_launch_foto_sk.jpg Rosyjski Khrunichev Center jest zainteresowany wykorzystaniem nowej wersji rosyjskiej rakiety średniego zasięgu Angara A3 w ramach platformy Sea Launch. Przypomnijmy, że pływający kosmodrom Sea Launch, przeznaczony do wynoszenia ładunków na orbitę przy pomocy ukraińskiej rakiety nośnej Zenit 3SL na Pacyfiku, został czasowo zamknięty do 2016 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sea Launch szuka zastępczej rakiety zamiast ukraińskiej rakiety Zenit 3SL. Sea Launch należy teraz do Rosjan i dlatego po wybuchu konfliktu z Ukrainą, są zainteresowani, by to rosyjska rakieta latała z pływającej platformy na Pacyfiku. Wybór padł na rakietę Angara A3, nazywaną pieszczotliwie w Rosji "trieszka". Lżejsza wersja rakiety Angara bardziej pasuje dla startów z rosyjskiego kosmodromu Plesetsk, a północ od Moskwy.

Międzynarodowe Konsorcjum Sea Launch został utworzone w 1995 r. Zbudowano przy pomocy norweskich udziałowców ogromną, pływającą platformę z kosmodromem. Jej używanie nie było takie proste - było kilka katastrof i nieudanych startów - operatorzy nie palili się do korzystania z tego kosmodromu. Ostatnio większość zagranicznych firm wycofało się z tego projektu zostawiając je Rosjanom. Główna siedziba firmy Sea Launch SA znajduje się w Nyonie (Szwajcaria).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...