reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy wystartuje Kino Polska HD?

dodano: 2015-03-25 13:09 | aktualizacja: 2015-03-25 16:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (Kino Polska Muzyka)/satkurier.pl

Kino Polska W grudniu 2003 roku nadawanie rozpoczął kanał Kino Polska, prezentujący dokonania rodzimej kinematografii. Stacja jest obecnie dostępna w pakietach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz większości sieci kablowych i IPTV, a także przez Internet. Od 2008 roku zapowiadana jest wersja stacji w wysokiej rozdzielczości (Kino Polska HD) (więcej tutaj i tutaj), a nowe doniesienia w tej sprawie pojawiają się cyklicznie, ostatnio w 2012 roku (więcej tutaj). Jak więc sytuacja wygląda obecnie? Kiedy ruszy Kino Polska HD?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Na razie nie mamy takich planów. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo duża część tego, co emitujemy, dostępna jest wyłącznie w SD - poinformował przedstawiciel nadawcy na forum.satkurier.pl.


Dodajmy, iż w raporcie finansowym za 2011 rok nadawca podał, że otrzymał od operatorów telewizji kablowych i satelitarnych wstępne deklaracje włączenia kanału Kino Polska HD do ich ofert (więcej tutaj).

Kino Polska to spotkanie z gwiazdami polskiego kina. Na zdjęciu Anna Mucha w „Programie obowiązkowym” w Kino Polska, foto: Kino Polska TV


Kino Polska TV należy do międzynarodowej grupy SPI International B.V. Nadawca ma już więc w ramach grupy kanały w wysokiej rozdzielczości na polskim rynku. Są to Filmbox HD, Filmbox Arthouse HD, Fast&Funbox HD, Fightbox HD, Fashionbox HD i Docubox HD. Dodajmy, iż Filmbox International Ltd., który oferuje swoje kanały na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj). Kino Polska TV i Agora są ponadto udziałowcami spółki Stopklatka, która ma w swoim portfolio kanał Stopklatka TV HD (więcej tutaj).

Pod marką Kino Polska są obecnie dostępne takie kanały jak: Kino Polska, Kino Polska International, Kino Polska Muzyka i Kino Polska Muzyka International. W przeszłości nadawca planował uruchomić również stację Kino Polska Nostalgia. Kanał wygrał pierwszy konkurs na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale nadawca zrezygnował z koncesji (to miejsce zajęło Polo TV Grupy ZPR Media - więcej tutaj), a stacja nigdy nie została uruchomiona. W drugim konkursie spółka startowała już wspólnie z Agorą, ze Stopklatką TV. Kanał otrzymał koncesję i 15 marca 2014 roku rozpoczął nadawanie (więcej tutaj).

W portfolio SPI International B.V. w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra (w planach zmiana w Filmbox Premium - więcej tutaj), Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD i 360Tunebox. Nadawca oferuje również szereg kanałów na światowych rynkach, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). W ramach współpracy z Grupą Agora powstaje ponadto kanał Stopklatka TV (Stopklatka TV HD). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...