reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ Seriale, CANAL+ 2 i CANAL+ Sport 2 w Polsce

dodano: 2015-04-01 08:23 | aktualizacja: 2015-04-02 11:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

20 lat CANAL+ ITI Neovision szykuje się do zmiany oferty kanałów CANAL+ w Polsce (więcej tutaj). Ich liczba ma się zwiększyć z 6 do 8. Z informacji serwisu wirtualnemedia.pl wynika, iż 31 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła decyzję o zmianach w koncesjach kanałów tego nadawcy, które pozwolą na modyfikację jego oferty.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie pakiet CANAL+ w Polsce tworzą: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Film 2, CANAL+ Family, CANAL+ Family 2 i CANAL+ Sport. Każdy z tych kanałów dostępny jest w SD i HD (obie wersje mają identyczne ramówki).

Na wniosek nadawcy zmieniono nazwę istniejącej stacji CANAL+ Family 2 na CANAL+ Seriale. Zdecydowano też o zmianach nazw kanałów, na które nadawca posiada koncesje, ale do dziś ich nie uruchomiono (więcej tutaj). Sport 2 przemianowano na CANAL+ Sport 2 a Sport 3 na CANAL+ 2. Dodatkowo KRRiT podjęła decyzję o zmianie charakteru programu tej ostatniej stacji - z wyspecjalizowanego sportowego na uniwersalny. Dodajmy, iż w przeszłości nadawca miał już w portfolio w Polsce kanał CANAL+ Sport 2 (od 2007 roku), który w 2011 roku zmieniono w CANAL+ Gol, a w 2013 roku na CANAL+ Family 2.

W ofercie kanałów CANAL+ widzowie znajdą bogaty wybór filmów. Na zdjęciu Géraldine Nakache w filmie „Eks mojego życia”, foto: ITI Neovision


Przypomnijmy, iż modyfikację oferty zapowiedział Julien Verley, prezes zarządu nc+, w wywiadzie dla miesięcznika „Sukces” (więcej tutaj). Poinformował on także, iż pojawi się kanał tworzony z innym nadawcą telewizyjnym, który ma prezentować produkcje dokumentalne i filmy o wybitnych ludziach.

ITI Neovision (Grupa CANAL+ ma 51 proc. udziałów w spółce, Grupa TVN - 32 proc., a Liberty Global, który jest także właścicielem sieci kablowej UPC Polska - 17 proc.) jest obecnie nadawcą w Polsce takich kanałów telewizyjnych, jak: CANAL+ (CANAL+ HD), CANAL+ Film (CANAL+ Film HD), CANAL+ Film 2 (CANAL+ Film 2 HD), CANAL+ Family (CANAL+ Family HD), CANAL+ Family 2 (CANAL+ Family 2 HD), CANAL+ Sport (CANAL+ Sport HD), nSport+ (nSport+ HD), Ale Kino+ (Ale Kino+ HD), Planete+ (Planete+ HD), Kuchnia+ (Kuchnia+ HD), Domo+ (Domo+ HD), MiniMini+ (MiniMini+ HD), teleTOON+ (teleTOON+ HD) i Strefa Abonenta. Obok kanałów Sport 2 i Sport 3, spółka posiada też koncesję na stację Liga+, która do dziś nie została jeszcze uruchomiona (więcej tutaj). ITI Neovision jest też operatorem platformy nc+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama