reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Polsat proponuje swoje seriale zamiast rosyjskich

dodano: 2015-04-04 16:06 | aktualizacja: 2015-04-05 13:50
autor: Rafał Olchowik | źródło: telekritika.ua/telesat-news.net

Polsat i Ukraina.JPG Telewizja Polsat chce zaproponować ukraińskim nadawcom zastąpienie rosyjskich seriali polskimi. Poinformował o tym na swojej konferencji prasowej Grigorij Szwierk, zastępca przewodniczącego Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia (odpowiednik KRRiTV), która taką propozycję otrzymała.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat zaoferował na ukraiński rynek telewizyjny 31 filmów i seriali własnej produkcji. Jeżeli nadawcy na Ukrainie będą zainteresowani tą propozycją, to mogą się zgłosić do Narodowej Rady, która zapewni im kontakt z polskim nadawcą.

Uwzględniając nieodzowną konieczność wymiany rosyjskiej produkcji filmowo-serialowej i ostatnie inicjatywy ustawodawcze mające na celu zakazanie emitowania na Ukrainie części rosyjskich filmów i seriali, Narodowa Rada proponuje ukraińskim nadawcom wzięcie pod uwagę doświadczenia polskiej szkoły filmowej i propozycji Telewizji Polsat

- powiedział  zastępca przewodniczącego Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, Grigorij Szwierk.

Z mojego punktu widzenia, jest to normalny sposób współpracy Ukrainy z Europą i środowiskiem europejskim. Kiedy byliśmy w Polsce, to kontaktowaliśmy się z polskimi stacjami telewizyjnymi w celu zapewnienia ukraińskim nadawcom polskich seriali i podjęcia koprodukcji z ukraińskimi artystami

- dodał.

Dodajmy, że 2 kwietnia br. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał przyjętą 5 lutego przez Radę Najwyższą ustawę "O wniesieniu zmian do niektórych ustaw Ukrainy odnośnie ochrony telewizyjno-radiowej przestrzeni informacyjnej Ukrainy", która zabrania emitowania na Ukrainie części rosyjskich seriali i filmów.

W ustawie jest mowa o zakazie dystrybucji filmów zawierających propagandę lub popularyzację organów państwa-agresora. Odnosi się to do wszystkich produkcji po 1 sierpnia 1991 roku, bez względu na pochodzenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...
reklama