reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor zablokował 105 pirackich stron internetowych

dodano: 2015-04-08 16:48 | aktualizacja: 2017-06-13 12:27
autor: HP | źródło: Trikolor/cableman.ru

czaszka biała.jpg Rosyjski operator platformy satelitarnej Trikolor TV w 2014 roku podczas walki z pirackimi stronami internetowymi, oferującymi nielegalny dostęp do jego oferty programowej, zablokował 105 takich stron. Trikolor TV aktywnie walczy z piractwem swojej oferty w Rosji i krajach WNP. Postępowania karne w tej sprawie wszczęte zostały w stosunku do 14 przestępców, a w 8 przypadkach sprawy już przekazane są do sądu. Wyroki skazujące padły w 7 sprawach, a w 3 trwa dochodzenie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trikolor TV za największy sukces w walce z piractwem uznał doprowadzenie przed sąd właściciela pirackiego serwera, świadczącego usługi card sharingu. To był rozbudowany piracki schemat, oparty na instalacji sprzętu satelitarnego przez osoby niepowołane. Odbiornik satelitarny miał zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które łączyło go przez Internet z serwerem piratów.

Jak zawiadomił operator, sprawa odbyła się na terytorium Białorusi. W ramach śledztwa przesłuchanno około 100 świadków, głównie użytkowników pirackiej usługi. W najbliższym czasie sąd powinien podjąć decyzję w tej sprawie. Jeżeli właściciel serwera będzie uznany za winnego, to zgodnie z białoruskim prawem, może zostać pozbawiony wolności na okres 2 lat.

Duża część użytkowników, stykających się z card sharingiem, to nasi emeryci, którzy niezbyt dobrze orientują się we współczesnych technologiach cyfrowych, a przestępcy na tym korzystają. Jest to rozbudowany oszukańczy schemat z wykorzystaniem naszej marki dla prywatnych interesów. Piraci proponują niedrogo zakupienie oferty Trikolor TV Full HD i po miesiącu lub dwóch sygnał znika, a telefon technicznego wsparcia oczywiście nie odpowiada

- wyjaśnił dyrektor w kwestiach prawnych Trikolor TV, Dmitrij Sigałow.


Trikolor TV zwraca uwagę na konieczność rozróżniania stopnia winy organizatorów takich fałszywych programów, których pomysłodawcą jest właściciel pirackich serwerów, a wykonawcą – zwykły instalator w regionie.

Jeżeli widzimy, że człowiek nie był inicjatorem oszukańczego systemu i szczerze przyznaje się do winy, to jesteśmy gotowi pójść naprzeciw i przerwać rozprawę z zastrzeżeniem odszkodowania

- powiedział Dmitrij Sigałow.


Według danych operatora, w 2014 roku w Rosji zostały wszczęte sprawy karne w stosunku do osób, proponujących usługi card sharingu w Tambowie, Riazaniu, Iwanowie i Eliście. W niektórych przypadkach postępowanie zostało przerwane z inicjatywy Trikolor TV, gdyż podejrzani w ramach dochodzenia wyrazili chęć współpracy i zrekompensowania strat materialnych.

Rosyjski operator chce także zintensyfikować swoje wysiłki na rzecz ograniczenia naruszeń praw autorskich w obiektach publicznych. Są tu kawiarnie, puby, hotele, które udostępniają płatne treści bez zawarcia odpowiedniej umowy z Trikolor TV. W 2014 roku przeprowadził kontrolę 457 obiektów i na 68 z nich sporządził administracyjne protokoły. Prawa autorskie głównie były łamane w Stawropolu, Krasnodarze, Rostowie, Wołgogradzie i Niżnym Nowogrodzie.

Ponadto, Trikolor TV monitoruje działania operatorów sieci kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...