reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: TV Republika chce na multipleks. Będą nowe protesty?

dodano: 2015-04-14 01:10 | aktualizacja: 2015-04-14 10:31
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TV Republika Telewizja Republika logo NOWE Parę lat temu setki tysięcy osób w polskich miastach demonstrowały przeciwko nieprzyznaniu miejsca w multipleksie dla TV Trwam. Nie tak dawno postulat konserwatywnych widzów spełniono i telewizja ojca Tadeusza Rydzyka nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w całej Polsce. Protesty mogą jednak powrócić, bo o miejsce w kolejnym multipleksie zabiegać będzie TV RepublikaProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez cały kwiecień Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi konsultacje oferty programowej multipleksu 8, w której mają znaleźć się cztery nowe programy. Zachęcamy więc Państwa do polecania Telewizji Republika, jako programu, który powinien znaleźć się na tej liście – czytamy na stronie internetowej nadawcy. Konserwatywna telewizja informacyjna zachęca do wysyłania e-maili do KRRiT z poparciem. Przed urzędnikami niemały dylemat. Chętnych na ósmy multipleks jest bowiem wielu. TV Republika ma grono wiernych i oddanych widzów. Nie jest ich jednak zbyt wielu. Według danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów w marcu br. udział stacji w rynku wyniósł 0,09 proc. To mniej niż Polsat News 2 (0,10 proc.), Superstacji (0,20 proc.), TVN24 Biznes i Świat (0,29 proc.), Polsat News (0,96 proc.), TVP Regionalnej (0,99 proc.), TVN24 (2,83 proc.) i TVP Info (2,99 proc.).
 
Według „Rzeczpospolitej” w sierpniu 2014 roku do polskiego regulatora w sprawie ósmego multipleksu wpłynęły głosy następujących firm oraz instytucji: Agora, TVN, Cyfrowy Polsat, Discovery Polska, EmiTel, Kino Polska TV, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Telewizja Puls, TVP, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz grupa Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (właściciel już dostępnych naziemnie Polo TV, Fokus TV i Eska TV). Oczywiście nie wszyscy są zainteresowani uruchomieniem nowych kanałów. Można się jednak spodziewać, że Discovery Communications będzie dążył do wprowadzania na nasz rynek polskiej wersji dostępnego w Niemczech i we Włoszech kanału DMAX.
 
Przypomnijmy, że pierwotnie TV Republika miała być kanałem dostępnym za dodatkową opłatą. Później jednak trafiła do pakietów operatorów kablowych i platform cyfrowych Cyfrowy Polsat i nc+. Zarabia głównie na opłatach gniazdkowych od tych graczy, ale także na reklamach. W tym przypadku stacja jest obsługiwana przez brokera Polsat Media. Wejście na multipleks to niemal pewna rezygnacja z przychodów od operatorów, ale też większe wpływy reklamowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama